Jõuluime on see, kui sul jäävad suu ja silmad lahti (2)

Jõuluime on see, kui sul jäävad suu ja silmad lahti

KINK VÄLJA JA LAPS KOTTI: Pärast jõulupakkide jagamist on tore pugeda kingikotti. No pea paistab ikka välja ja ülevaade ümbruskonnast on täitsa olemas!
Foto: Rita Loel

Jõuluvana on selleks korraks käinud, kingitused on paberitest-kottidest välja võetud ning uued lelud leidnud oma koha väikeste inimeste maailmas. Kuidas aga läksid jõulupühad väikestel saarlastel? Oma Saar uuris lastelt, kuidas neil jõuluaeg läinud on.

Alustuseks päkapikkudest. Kahtlemata käivad need pisikesed punaste mütsidega olevused terve jõulukuu lastele rõõmu valmistamas. Aga selleks tuleb suss või sokk aknalauale panna, sest kuhu siis veel päkapikud oma üllatusi tuua saaksid. Ka väikese Mihkli ema soovitas poisil sussi aknale panna. Sellega ei olnud laps aga sugugi nõus, sest “päkapikud tulevad ja talluvad akna all roosid ära…”.

4-aastane Marie oli nördinud, kui sai teada, et issi töö juurde tänavu jõuluvana ei tulegi. “Aga päkapikud ju ikka tulevad?” oli tüdruk lootusrikas. Saades teada, et isegi päkapikud issi töö juures ei käi ja kommipakk sealt saamata jääb, tegi Marie järelduse: “Noh, siis on nad seal ju kõik pahad lapsed!”

Mis oli jõuluvana kingikotis?
4-aastane Arabella, kellel r-täht veel päris selge pole: “Napsa äla mäng, silkuse [tsirkuse] mäng ja Leedi ja hiile [hiire] löömise mäng [keeglimäng ] ka.”
5-aastane Ermo: “Pakugan ja jääaja Skratt – noh sa tead küll, see pehme loom.”
5-aastasele Raimondile meeldisid kõige enam aga mustad püksid, samuti viiesele Marekile ralliauto, ATV ja mootorratas.
Neljane Hilda rõõmustas kõige enam “päris punase Barbi auto üle”. “Muidu toob jõuluvana autosid ainult poistele, aga mina sain ka!” oli ta uhke.


Mida jõuluvana suvel teeb?

Kindel on see, et jõulutaat tuleb põhjanabalt. Jätab oma kingitused lastele ja läheb siis jälle tagasi. “Eks ta loeb päkapikkudele muinasjutte suvel,” arvas Raimond. Marek usub, et jõulutaat suviti puhkab ning vaatab asju, mida lastele tuua. Ermo on kindel, et jõuluvana suvel natuke magab ja ikka vaatab, kus need head lapsed on.
Hilda, kes on korra ära käinud ka päris jõuluvana juures, teab aga raudkindlalt, et jõuluvana töökoda töötab aastaringi. “Ta ei jõuaks ju muidu kõikidele lastele kingitusi valmis! Mõtle ise, mina sain palju pakke, aga Mihkel sai ka palju pakke.”

Mida teeb jõuluajal Eesti Vabariigi president?
“Mul on selline mõte, et meie president on ikka üks mees, kes jõuluajal vaatab niisama ringi, kuidas lumi sulab,” arutles Ermo. Hilda arvas selle peale, et “president on jõulude jaoks liiga tähtis mees ning sellepärast ei tee ta jõulude ajal midagi”.
Arabella teab aga, et jõulude ajal president sööb ja teeb nalja.

Milline on tänapäeva laste lemmikjõulutoit?
Arabella sõnul on tal kõht peale jõule “nii täis” ning kõige enam meeldis talle tädi Annika tort. Ermo sõi enda kinnitusel “kõiki asju – seda kurki ja lihakotletti ja siis veel tädi Marvi kooki”.
Hoopis tervislik oli aga Mareki jõululaud, kus poisi sõnul oli klimbisupp ja kohupiim. Raimondile jäid jõululaualt meelde aga kommid, präänikud ja verivorst.

Kuidas tuleb jõuluõhtul uni?
Ka jõuluõhtul tuleb laulda unelaulu. Näiteks “Tasa, tasa, jõulukellad magavad” või nagu laulis neljane Marie “Püha ööd”: “Kõik on maas, jahu sees…” (tüdruk ajas segi r- ja j-tähe).
“No jõuluime on see, kui sul jäävad suu ja silmad lahti,” teatas viiene Markus.

Täname loo valmimise eest Pihtla lasteaed-algkooli!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 69 korda, sh täna 1)