Kogu tõde Oma Saare toimetusest

Kogu tõde Oma Saare toimetusest

 

Pea kolm aastat on saarlased Oma Saarest lugenud artikleid, mille päises või jalutsis seisab kellegi nimi. Või lugenud nimesid lehe 5. lehekülje allosas asuvast impressumist. Kõik need inimesed on olemas ka päriselt. Nad ei ole vaid nimed artiklite juures. Ikka ja jälle on kuulda, et keegi tahaks ühele või teisele autorile või töötajale äsada või siis vahel ka kiita. Raske on seda teha, kui ei tea, milline see inimene välja näeb. Siinkohal avaldame esmakordselt “KES ON KES OS” teatmiku laadse trükise. Olgu see meie kõigi kingitus teile uueks aastaks. Ikka on tore näha, milline on su sõber. Nii nagu meie näeme teid, armsad lugejad, enda ümber kogu aeg.

AAVIK, EVELY – reporter
Põhiteemaks kaaskodanike tumedamate tegude väljatoomine ja kajastamine. Kohtusaalis kurikaelte juttu kuulata ja üles kirjutada on talle sama, mis mõnele hommikuse vorstisaia haukamine. Armastab vahel väga ümiseda ooperiaariaid. Ühe kolleegi tungival palvel teeb seda sosinal.
(F2)

ARM, KAAREL – küljendaja
Toimetuse kõige vaiksem liige. Kuuldavasti on võimeline vanast Ereliukase jalgrattast kahetuumalise protsessoriga multimeediaarvuti ehitama. Kõikvõimsa MacBookiga võib selle kõrval vaid lutsu visata. Telekava küljendamise tõttu on telenovela’de ja “Võsareporteri” sisu elav entsüklopeedia. Samuti on kursis, kellega Logan, Brooke veel sängi jaganud ei ole.
(F3)

AULIK, MARJE – raamatupidaja
Toimetuse kõige suurema kirjasõprade arvuga inimene. Saadab tihti suuri pakse ümbrikuid. Arvetega. Vastukirju saab vist harvemini.
(E4)

KALMUS, KERTU – reporter
Neiu pealinnast. Pärast esimest päeva toimetuses kuulutas läbi interneti Twitteri toru kogu maailmale: “Saaremaal tundub uudist olevat küll. A jeevel, kuidas mõnd asja nii tõsiselt võetakse. Allika pisaraid pole enne näinud.” Taset näitab juba see, et keegi teine toimetusest pole kolme aasta jooksul politseijuht Allik, Aaret veel nutmas näinud.
(D4)

KIIL, URMAS – toimetaja
Jagab end praegu Oma Saare ja Saaremaa ühisgümnaasiumi vahel, viimases õpetab ajalugu. Toimetuse algaegadel oli mõnel töötajal oma endise õpetaja vastu nii suur respekt, et kohanemine kolleegiga läks raskelt. Tema olemuse võiks kokku võtta filosoof Spinoza sõnadega: “Vabadus on tunnetatud paratamatus.” Ehk siis tõeliselt vaba saab olla vaid tark inimene, kes teab, mida ja kuidas teha.
(C1)

KIPPER, TÕNIS – ajakirja Oma Kodu peatoimetaja
Ajakirja ja ajalehe esindaja Kuressaare munitsipaalpoliitika tähistaevas. Vajadusel tekitab lehele uudismaterjali, vedades kihla Kuressaare meeri Tiidus, Urvega. Ajakirja spetsiifikast lähtudes armastab kolada võõraste kodanike elupaikades. Teda on avaldatud ka ajalehes Oma Saar. Samuti on ta esimene toimetuse liige, kelle kohta on avaldatud artikkel Vikipeedias.
(A1)

KOKK, AILI – toimetaja
Kiil, Urmase toanaaber. Vana ajakirjandushaina võib kirjutada kõigest ja kõigist. Seoses Oma Saare ostukorvi koostamisega plaanib hakata pakkuma teenust, et vajadusel arvestab juba peast kokku, palju kellelgi õhtul poes raha kulub. Et poleks vaja liiga palju sularaha korraga kaasas kanda. Vajadusel saab tema käest ka vanaemaliku hoolitseva pai.
(D1)

KUKK, PEETER – fotograaf
Mitte segi ajada Kukk, Peetriga. Selle teisega. Õnnelik inimene, kelle hobi on ta töö ja töö on hobi. Või siis vastupidi. Lisaks tema juba lootusetule nakatumisele pildistamishaigusse on ta Saaremaa tantsusaalide kroonitud DJ (mitte segi ajada Juan, Don nimelise kodanikuga).
(A4)

LAANET, IVIKA – toimetaja
Tarbib kultuuri ja sündmusi. Teda on süüdistatud Oma Saare horoskoobi väljamõtlemises. Kuuldavasti on sisse andnud avalduse oma naeru patenteerimiseks ja kavatseb hakata seda müüma mobiilihelinateks. Aktiivne harrastusnäitleja ja kõhutantsija.
(D3)

LAINE, AARE – toimetaja
Oma Saare tuntuim nägu ja hääl. Hullutas raadio-tele-lehe ajakirjanikuna Saaremaa inimesi juba siis, kui toimetuse noorimate liikmete vanemad alles aabitsakukega sinasõprust sõlmisid. Tema töid iseloomustab ühe tuntud eksperdi hinnang: “Iga tema kirja pandud sõna sisaldab endas informatsiooni.”
(B1)

LEMBER, AIN – toimetaja
Pole palju nimetada teda Saaremaa ajakirjanduse raudvaraks. Õnnega koos on see toimetus, kus ta töötab. Saladuslik tegelane, kelle keerulistele, kuid vägagi loogilistele ja kavalatele mõttekäikudele algajad tindinäpud esimese hooga kohe pihta ei saa.
(F1)

LOEL, RITA – toimetaja
Eesti riigi ja Saare maakonna ees enim teeneid omav toimetuse liige. Aktiivne naiskodukaitsja. Aasta ema ja isa saarele tooja. Kõikide kurbade ja õnnetute inimeste eestkõneleja. Kuulab alati inimesed ära ja kindlasti aitab ning paneb ka teised aitama. Suutis viia lauanaaber Vaik, Toivo nii kaugele, et too hakkas sõduritele sokke kuduma.
(A3)

LUKS, TIINA – peatoimetaja
Rahvakeeli Tšiif. Juhib toimetust sama kindlakäeliselt kui Tänak, Ott Subarut Saaremaa rallil. On alati olemas ja alati tööl. Tuleb ka siis, kui koer on öösel kingad ära nätsutanud või kui mingi seltskond on tema teadmata otsustanud bussi 10 minutit varem sõitma panna. Talle on palga sisse arvestatud inimeste nurisevate telefonikõnede kuulamine ja preemiaks saab mõne rõõmsa lugeja kiituse. Kostitab toimetust murdumishetkedel hommikuste soojade saiadega.
(E2)

MALM, RAGNA – keeletoimetaja
Jälgib terava silmaga ajakirjanike keelt. Teadaolevalt valmistab ette Saare maakonna mahukaimat teost. Sisuks Oma Saare ajakirjanike keelevead stiilis “Mees jooksis alasti naiste jalgpallimängule”. Vabal ajal tarbib ohtralt muusikat ja ametialasest kretinismist tulenevalt ka kirjandust.
(E3)

PREI, TÕNU – korrektor
Oma Saare asutaja ja looja. Elav raamat. Teab rääkida lugusid kõigist ja kõigest. Kannatlikkuse etalon, kes suudab otsida lehe külgedelt vigu toas, kus korraga viibib, räägib, sumiseb, kiunub, riidleb ja muidu molutab aeg-ajalt kümme inimest.
(E1)

RÜÜTEL-HEINSOO, KERLI – levijuht
Mitte segamini ajada levitatsiooni või levimuusikaga. Seisab hea selle eest, et leht jõuaks inimesteni. Selge see, et levitatsioonioskuse korral oleks ta töö lihtsam, kuna saaks leviteerida kõikideni, mitte klaarida muresid seal, kuhu postiteenistus ei ole lehte õigeaegselt kohale toimetanud. Vähemalt mõni aeg tagasi alustas aastaringselt oma päeva suplusega Titerannas. See on arvatavasti ka tema raudse töötahte alus. Seega, Oma Saar soovitab kõigil alustada 1. jaanuari suplusega Titerannas.
(B4)

SAARELA, MIKK – müügijuht
Rõõmsameelne noorsand, kelle palgelt ei kao naeratus hetkekski. On teinud toimetuses karjääri, tõustes küljendajast müügijuhiks. Kui varasema töö juures valmistas talle meelehärmi, et lehte tikkus liiga palju reklaami, siis nüüd saab ta küljendajaid veelgi suurema reklaamihulga juures lohutada: “Ära muretse, ma tean ja mõistan sind. Aga midagi pole teha.”
(C4)

SEPP, ANDRES – tegevtoimetaja
Tunneb uudise ära juba kolme penikoorma kauguselt. Orienteerub hästi erinevates andmekogudes ning suudab samal ajal saata viite e-kirja ja vastata seitsmele telefonikõnele. Lehe kokkupanemise spetsiifika tõttu on ära õppinud arvu 216 peastkorrutamise kuni 72-ni ulatuvate arvudega.
(B2)

SIINER, GUNNAR – vastutav väljaandja
Mees mustas. Tema vastutab, teda võetakse vastutusele ja ta võtab ise vastutusele. Tuntakse ka koodnime all Direktor. Tema salahobiks on Anni, Toomase; Jörberg, Üllari ja paljude teiste eesti artistide kuulamine ja populariseerimine Oma Saare töötajatele nende muusikute albumite kinkimise näol.
(B3)

TIIT, ÜLLE – toimetuse assistent
Tema õlgadel on tegelikult kogu toimetuse toimimine samal ajal, kui boheemlastest kirjatsurad hõljuvad reaalsusest mitme valgusaasta kaugusel, keeleinimesed närivad tähti, ülemused juhivad, raamatupidaja saadab arveid ja kõik teised on oma mullis. Lisaks sellele on Tiit, Ülle naeratus ja hääl esmamulje Oma Saarest, kuna toimetust külastavad kodanikud satuvad suure tõenäosusega esmalt kokku just temaga.
(A1)

VAIK, TOIVO – arvamustoimetaja
Mitmekordne vallavanem, kes lõpuks sai aru, et maailma parim töökoht on ajalehetoimetus. Juhtkirjade kirjutamiseks küsib kirgliku metsa- ja jahimehena nõu sellistelt arvamusliidritelt nagu Võsa, Villem; Karu, Ott; Rebane, Rein; Mäger, Märt ja Jänku, Juta. Omab suurt südant, mille tõestuseks on see, et ainsa meeskodanikuna järgis lauanaaber Loel, Rita üleskutset hakata sõduritele sokke kuduma.
(C2)

VESIAID, ATS – küljendaja
Mõtlik noormees. Kui midagi öelda on, siis ütleb. Kui ei ole, siis on parem vait ja teeb tööd. Ega vanarahvas ilmaasjata öelnud, et hea jutumees on halb töömees.
(D2)

VINNI, RAUL – toimetaja
Mees kapis, kes ei salli silmaotsastki ülekohut ega arulaiskust, mille vastu võitlemise nimel on valmis läbi seinte minema ja piike murdma ka oma unetundide arvelt. Tema tegemised viivad sageli selleni, et päevas valmib tema käe all mitme ajalehe jagu uudiseid koos fotodega sündmuskohtadelt ja asjaosaliste kommentaaridega Kuu pealt, kui vaja. Ah jah, selle kõrvalt möllab ta veel spordiga kah.
(C3)

ÕUN, LIINA – kujundaja
Toimetuse pärl ja sajandi leid. Kõige intensiivsema töörütmiga Oma Saare toimetuse töötaja. Võimeline kujundama kõike, alates maksulaekumise graafikutest kuni pesureklaamideni. Vabal ajal tegeleb Joosepiga, kellele hiljuti soetati jalutusrihm. Kassiarmastusest tulenevalt on tal komme hammustada, aga ka nurruda.
(F4)

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 76 korda, sh täna 1)