Nael: Järgmisel aastal tuleb lõpetada virisemine (4)

Nael: Järgmisel aastal tuleb lõpetada virisemine

Einar S. Pett

Aasta on otsa saamas. Nagu kombeks, tuleb aasta ikka kokku võtta ja tagasi vaadata. Mõelda elust-olust ja sõpradest.

Mind ajab närvi see, et kogu aeg virisetakse. Masu pole – raha vähe, palgad väikesed. Masu on – jälle raha vähe ja palgad väikesed. Üks soigumine käib hommikust õhtuni.
Tuleb õnnelik olla, et üldse mingit elu on. Lätis näiteks pole. Sestap ma sealt jalga lasingi. Üks kepp käib kogu aeg.

Kummilõhkumise epideemias

Ega tegelikult Muhus ka parem pole. Käisin mineval nädalal seal kumme lappimas. Muhulased on puhta ära keeranud, torkavad üksteisel kumme läbi. Virisevad, et raha pole, tahetakse kärpida ja mida kõike veel, ja siis käivad ja komposteerivad kumme nagu bussipileteid. Selline tegevus õnne majja ei too.
Kolkapatriotism on tore asi, aga Muhus on nad vindi üle keeranud.
Tulid mandrilt uhked mehed, võeti praami peal tuuramarjakaussidega vastu, anti isegi viimased hääled hinge tagant ära ja nüüd ei kõlba enam, kui pole muhulane.
Ärge virisege – kui enda seast ei leia kedagi, siis olge õnnelikud sellega, mis teil on.

Tagakiusatud noorik

Üleeile nägin oma ammust kamraadi. Eila Maale säras nagu kullerkupp.
Oli teine ennast töökohast lahti võtnud ja nüüd hirmus õnnelik. No jopakolla, see, mis seal vanas töökohas ikka toimus, oli õudne.
Hiiglasemõõtu ülemus kogu aeg käis ja räuskas. Eila ju värises nii, et hambaklambrite plagin kostis juba Upale ära.

Ja kõige tipuks veel mingid kohalikud tindisolkijad. Iga asja peale oli kohe vaja tema arvamust. Ventspilsis tõusid bussipileti hinnad – mis teie sellest arvate? Iru hooldekodusse osteti viis uut siibrit – kuidas kommenteerite? Pealinnas on vabadussamba valgustuse pirn läbi – mis teie arvate, kas 60-vatist pirni on ikka mõistlik osta? Sellised küsimused ööd ja päevad läbi.
Mina vana ajakirjanikuna tean, et ajakirjanik peab rääkima mõistlikest asjadest. Lilledest, heinamaast, viimasest “Võsareporterist”. Kui millestki muust enam rääkida pole, siis jätke vaene hing rahule ja imege pastakaid.
Pole ime, et ta sealt kontorist sääred tegi. Tal pikad jalad ka, arvatavasti jõuab ta veel kaugele.

Jälle ere näide sellest, et kui ennast kätte võtta, küll siis ikka paremaks läheb. Ma võtan ennast kogu aeg kätte ja mul on väga hea olla. Juuksed kukuvad viimasel ajal peast vaid väikeste peotäite kaupa ning küüneseenest olen ka suutnud lahti saada.

Väljamaalase tulek

Häid uudiseid on ka. Vana saunasõber professor Kosmos leidis uue sõbra. Vana pessimisti Tõrkmeele oli kadeduseuss nii ära söönud, et mehest polnud enam järel midagi. Ainult kotitäis puru ja paha hais.
Kosmose uus sõber Serg O’Elder tuli otse väljamaalt. Ufoga. Ega ta maakeelt suurt veel oska. Iga asja peale pidi “eksellent” kobisema. Kurat seda teab, kus suguharus ta enne puujumalaid kummardas.

Kosmos lubas Sergist ikka korraliku saare mehe teha. Peale kahte nädalat oskab ta juba öelda “vahi värki” ja “möh”. Pidi endale liitrite kaupa veini sisse valama, kitrit mängima ja makarone keetma. Üks loll komme pidi ainult küljes olema. Istub tundide kaupa tualetis ja kritseldab midagi. Kosmos teadagi vana mees, torustik pole ka enam see, mis ennevanasti. Vaja ikka asjal käia. O’Elder pidi aga muudkui kribima ja kribima.

Üldiselt arvas Kosmos, et temast saab asja küll. Ühe korraliku inimeselooma, kes oma hinge eest hoolt kannab. Kosmosel selleks hingehooldusprotseduuriks alati viinasokid, tõrvaseep ja kadakaokstest viht käepärast. Parem kui doktor Korneeliuse termides.

Mees nagu muiste

Aeg läheb kiirelt jah. Sõber Kasanovaga põrkasin üks päev pediküüris kokku. On sellel mehel alles lood. Eelmisel aastal olnud tal rohkem seiklusi kui mõne mehega terve elu jooksul juhtub.
Aga mees on vormis, pole midagi öelda. Vehkis sealsamas salongipõrandal 10 kätekõverdust teha nagu muuseas, nõnda et varbaküüne pärlmutterlakk välkus kui diskokera Sõmera veskis.

Kokkuvõtteks siis nii palju, et ärgem virisegem! Hoidkem ikka kokku ja tehkem oma elu ise huvitavaks. Leidkem uusi sõpru ja valagem vana aasta puhul ikka tina.
Kellel tina pole, see saab tatimulle puhuda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 65 korda, sh täna 1)