Tops mängis jõuluturniire

Kuressaare lauatenniseklubi Tops traditsiooniliste, järjekorras XII jõuluturniiride sarjas andsid avalöögi naised. Erinevatel põhjustel jäi osalejate arv oodatust väiksemaks ja eriti tundsime puudust suvistel Saarte mängudel tublit mängu näidanud Veeve Kaasikust, kelle suurepärane lauanägemine ja ennastsalgav kaitsetöö oleks kindlasti lisanud vürtsi ka tänavusele turniirile.

Maakonna naislauatennisistide ülejäänud koorekiht oli ometigi kohal ja seekordset turniiri ilmestasid pikad pallivahetused, mida me meeste mängus tavaliselt ei näe.

Tiia Müürisepp jätkuvalt võidulainel

Naiste turniiri säravaimaks täheks tõusis Tiia Müürisepp (LTK Tops), kes alistas neljal kohtumisel järjepanu kõik oma vastased, loovutades vaid ühe geimi Ulvi Ingaltile (LTK Tops). Teise koha pärast pidasid väga huvitava lahingu Lii Vahter ja Siisike Lehtsi (mõlemad LTK Tops). Olgugi et Lehtsil oli neljandas geimis seisul 10 : 9 kasutada matšpall, võitis selle Vahter ja tegutses kindlamalt ka otsustavas setis, mille võitis tulemusega 11 : 8, kogu mängu 3 : 2 ja sai turniiril Müürisepa järel teise koha.

Nii kinnitas Lii igati oma kuulumist Ahvenamaal käinud lauatennisekoondisse, kus ta muuhulgas oma kogemusi appi võttes alistas 18-aastase favoriidist rootslanna Gotlandi esindusest ja niimoodi kõikide üllatuseks alagrupist edasi 16 parema naismängija hulka pääses.

Turniir läks korda

Kuni 19-aastaste noormeeste jõuluturniiril võidutses Alari Saar (spordiklubi Anto). Alari alistas kaheksa noormehe konkurentsis kõik vastased, loovutades neile vaid kaks geimi.
Kindla teise koha saavutas kuue võidu ja ühe kaotusega Raul Kolk (LTK Tops). Kolmanda koha pärast käis tihe rebimine Henek Tomsoni (KG), Teet Rekandi (Kärla PK) ja Romet Algo (KG) vahel.

Kõik nad kogusid neli võitu ja kolm kaotust ning omavaheliste kohtumiste geimide suhe andis paremuse käesolevast hooajast LTK Tops juures harjutavale Romet Algole.
Õhtupoolikul alustasid mängudega meespaarid. Seitsme paari konkurentsis saavutasid kindla esikoha Rainer Soon – Aare Lehtsi, kes alistasid järjepanu kõik vastased. Teise kohaga pidid leppima Heiki Sullakatko – Kaljo Väljakivi, kes pidid turniiri alguspoolel oma ainsa kaotuse vastu võtma hilisematelt võitjatelt. Kolmanda koha saavutasid teatud üllatusena esimest korda paaris mänginud Jüri Saar – Janek Reinaru (kõik LTK Tops).

LTK Tops XII jõuluturniirid läksid igati korda, kokku osales 28 mängijat nii Saare- kui ka mandrimaalt. Kahju oli vaid sellest, et SK Anto paremad mängijad pidid sellest traditsioonilisest võistlusest seekord kõrvale jääma.
Topsi võistluskalendri järgmised turniirid on kavas juba 23. jaanuaril.