Valjalas alustatakse tervisekeskuse ehitamist

Valjala vallavalitsus viib ellu oma ammuse plaani ja avab sel suvel Valjalas tervisekeskuse, mis parandab oluliselt vallaelanike meditsiinilise teenindamise tingimusi.

Valjala vallavanem Kaido Kaasik ütles, et tervisekeskus rajatakse 1970-ndatel ehitatud kunagisse teenindusmajja, kus praegu asub apteek.
Keskusesse tulevad perearsti vastuvõturuumid, protseduuride ruum, apteek ja maja teisele korrusele sotsiaalkorterid.
Detsembris eraldas ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) hoone renoveerimiseks 500 000 krooni, millele lisandub vähemalt 15 protsenti omaosalust.

“Loodame veebruaris hanke välja kuulutada ja jaanipäevaks valmis saada,” lausus Kaido Kaasik.
Vallavanem rääkis, et praegu võtab perearst inimesi vastu ühes teise korruse korteris, mistõttu on osal inimestest perearstile minek väga keeruline. “Vahel käib arst isegi autos vereproovi võtmas, sest inimesed lihtsalt ei jaksa nii kõrgele tulla,” lisas Kaasik.

Valjala perearst Merike Rüütel ütles, et uute ruumide saamine on väga hea sõnum, seda enam, et ka seadus ei luba perearstil töötada teisel korrusel, kui majas puudub lift.
Olukorras, kus maaelanikkond vananeb, tekib järjest rohkem neid, kes ühel hetkel lihtsalt ei jaksa enam trepist üles tulla. Sama lugu on patsientidega, kellel on näiteks jalg luumurru tõttu kipsis.
“Me oleme tõesti vereproove võtnud õues autos ja vererõhu mõõtmine õues on täiesti tavaline asi,” tõdes Rüütel.

Kaido Kaasik märkis, et valla jaoks on olulised ka uued sotsiaalkorterid, kus saavad peavarju perevägivalla käes kannatajad, samuti inimesed, kes on näiteks tuleõnnetuse tõttu oma kodu kaotanud.
Praegu on vallal üks sotsiaalkorter, mis asub korruselamus ning on alati hõivatud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)