Skandaali sattunud saarlasest kokk läheb Rootsi

Saarlasest kokk ja ansambli HU? trummar Ranno Paukson pühib Eestimaa tolmu jalgadelt ja lahkub esmaspäeval Rootsi kuningriiki, kus hakkab tööle maailmanimega koka Ebbe Volmeri käe all.

Paukson on viimastel päevadel pakkunud kõneainet oma läinud aasta lõpul avatud toidublogiga kustoiton.blogspot.com , kus ta kritiseeris nii teravalt pealinna peene restorani Mack Bar-B-Que kööki, et Harjumaa veterinaariakeskus läks asja uurima ja laskis söögikohas teha suurpuhastuse.

“Ma ei tahaks seda teemat rohkem kommenteerida ega rohkem õli tulle valada,” ütles Paukson Oma Saarele. “Seal on kõik mustvalgel kirjas,” viitas ta neljapäeval Õhtulehes ilmunud loole “Skandaal: ametnik pani peene restorani suurpuhastuseks kinni”.

Pauksoni toidublogist võib aga nimetatud toidukoha kohta päris mahlakaid ütlemisi lugeda: näiteks seda, et “ventilatsioonikubu seinad olid mõnest kohast mitte lihtsalt läbipaistmatud, vaid söemustad”; “seinad ja seinaääred, lauaalune, riiulid – kõik on samamoodi nagu lumevaiba all… Jahu ei ole enam valge, vaid kollakaks tõmbunud” ning “Friikaid tehakse seal loomulikult ise. Tellitakse spetsiaalsed kartulid, mida pestakse (üllatus) nõudepesumasinas??!! Mitte kraanikausis vee ja harjaga, nagu kombeks”.

Oma sõnul avas Paukson toidublogi tegelikult seetõttu, et “aeg-ajalt lihtsalt on asju, mida tahaks teistega jagada – köögijutud, sest köökides juhtub pidevalt nii mõndagi”.

“Kindlasti jätkan ka Rootsis blogipidamist,” lubas ta, märkides, et peab Rootsis ootavat tööd oma elupakkumiseks, sest Ebbe Volmer kuulub tema kinnitusel maailma kokkade paremiku hulka. Seetõttu peab ta jätma kõik kodused tööd ja tegemised. Ning seetõttu on tal siis täna, laupäeval ka viimane esinemine ansambliga HU? Rock Café’s.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 533 korda, sh täna 1)