Soojaarved Kuressaares paisusid detsembris keskmiselt 35 protsenti (4)

AS Kuressaare Soojus müüs detsembris soojusenergiat 35% rohkem kui novembris.

Kuressaare Soojuse tegevdirektor Paul Leemet ütles Oma Saarele, et kindlasti ei suurene küttearved kõigil korteriomanikel võrdselt, sest elamud tarbivad soojusenergiat sõltuvalt kütterežiimist ja soojapidavusest erinevalt hulgal.
Samuti mängib rolli, mis kuupäeva seisuga üks või teine elamu oma energianäidud fikseerib.

Viimase viie aasta võrdluses oli keskmine õhutemperatuur kõige madalam 2009. aasta detsembris.
Kui läinud aasta detsembris mõõdeti Kuressaare Soojuse hoovil (Kalevi 1A) kuu keskmiseks temperatuuriks –1,3 kraadi, siis 2008. a detsembris oli kuu keskmine +2,4 kraadi, 2007. a +3,8 kraadi, 2006. a +5,6 kraadi ja 2005. a –0,5 kraadi.

Võrreldes 2008. aasta detsembriga müüs Kuressaare Soojus 2009. a detsembris soojusenergiat 10% rohkem. Vahe võinuks Leemeti sõnul olla suuremgi, kuid mitmed ettevõtted, sh spaahotellid, on oma soojatarbimist oluliselt vähendanud.
Mida külmemaks ilm läheb, seda rohkem peab soojatootja kasutama hakkepuidu kõrval kallist kütteõli ja elektrit.

Praeguste külmakraadide juures jäävad tootmiskulud ettenähtud piiridesse ning soojusenergia väljamüügihind tarbijale ei tõuse, kinnitas Paul Leemet. “Kütame nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik,” sõnas Leemet.
Paul Leemet mainis ka, et ettevõtte võlgnike arv pole aastatagusega võrreldes kasvanud ja laekumistega võib rahul olla. “Arvestades praegust olukorda ei tohi me küll viriseda,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)