Toomas Koit mõisteti vana naise tapmises süüdi (6)

Toomas Koit mõisteti vana naise tapmises süüdi

OTSUST OOTAMAS: Kuigi Kuressaare kohtumajas mõisteti Toomas Koit tapmises süüdi, võib mees otsuse edasi kaevata ringkonnakohtusse.
Foto: Peeter Kukk

47-aastane Toomas Koit tunnistati eile Kuressaare kohtumajas süüdiolevaks eaka naise tapmises. Erinevate kuritegude eest mõisteti talle liitkaristuseks kaheksa aastat vangistust.

Peale tapmise mõisteti Koit süüdi kelmuses, varguses ja omastamises. Toomas Koit ise end süüdi ei tunnistanud.
Tapmine pandi Saklas toime 2003. aasta aprillis, mil jäi teadmata kadunuks 79-aastane üksinda elanud naine.

Politsei leidis peahaavaga tapetu tema kodumaja teiselt korruselt veimevakakirstust. Ekspertiisi hinnangul põhjustas surma lämbumine.
Süüdistuse järgi märkas Toomas Koit 20. aprillil 79-aastast Astat kodust lahkumas. Seejärel sisenes ta majja, sõi seal ja varastas rahakotist 6000 krooni. Kui Toomas askeldas parajasti kella ja raadio kallal, kuulis ta kedagi tulemas.

Mees läks peitu katusekambrisse, kust kannatanu ta avastas ja üritas põgenevat meest takistada. Rüseluse käigus lõi Koit vana naist nii, et too kaotas teadvuse. Mees toppis ta kirstu, tõmbas riide peale ja pani kaanele asju täis koti. Seejärel Koit lahkus Saaremaalt ja politseil õnnestus ta tabada alles mullu novembris.

Detsembri keskel palus prokurör Toomas Koidu süüdi mõista mõrvas, kelmuses, omastamises ja varguses ning nõudis talle karistuseks 12 aasta pikkust vangistust.

Advokaat palus õigeks mõista

Kohtus palus Koitu kaitsev vandeadvokaat Sulev Raudsepp kohtualuse õigeks mõista, sest ei ole ühtegi tõendit, mis annaks alust arvata, et vana naise tappis Koit. Teiste kuritegude kohta ütles Raudsepp, et need on aegunud.
Kohus jõudis siiski otsusele, et kuriteod on tõendatud ning kuna Toomas Koit oli tagaotsitav, ei ole need ka aegunud.

Lisaks tuleb mehel tasuda 10 975 krooni sundraha, hüvitada kannatanutele tekitatud kahjud ning maksta kinni nii õigusabiga seonduvad kulud kui ka ekspertiisitasud.
Toomas Koidul on õigus otsus edasi kaevata.

Tunnistas eeluurimisel süüd

Eeluurimisel tunnistas Toomas Koit end süüdi ja ka kahetses tehtut. Kohtus ette mängitud videosalvestiselt nähtus, et ta andis ütlusi iseseisvalt ja kaitsja juuresolekul.
Kuna mees kõikidest eeluurimisel antud ütlustest kohtus aga loobus, palus prokurör korraldada talle ambulatoorne kohtupsühhiaatriline ja psühholoogiline kompleksekspertiis, millise taotluse kohus ka rahuldas. Ekspertiisi tulemus ütleb, et mees on süüdiv ja tal ei ole kalduvust fantaseerida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 396 korda, sh täna 1)