Mehed muudkui upuvad (7)

Mehed muudkui upuvad

SILDID EI LOE: Olgugi, et päästeteenistus varustas kümned maakonna suplemiskohad, ka Nõmmküla Lepana ranna, hoiatussiltidega, ei peata see alkoholiuimas inimesi ujuma minemast.
Foto: Peeter Kukk

Kaarma vallas Aste lähedal eile päeval tiiki uppunud keskealine mees kasvatas tänavuste kindlate veesurmade arvu maakonnas viieni. Lisaks otsitakse jätkuvalt kahte meest, kes vees kadunuks jäänud.

Kell 12.12 sai häirekeskus teate, et Kaarma vallas Laokülas vajus külatiigis keskealine mees vee alla. Mehe appihüüet kuulsid lähedalasuva maja hoovis olnud inimesed.

Uppujale läks appi taluhoovis viibinud tüdruk ja püüdis tiigist meest leida, sukeldudes mitu korda vee alla. Paraku see tal ei õnnestunud.
Kohale sõitnud päästjad leidsid uppunud mehe tiigi põhjast 5–6 m kauguselt kaldast. Selles kohas oli vee sügavus ligikaudu kaks meetrit.
Saarte Hääle andmeil oli tegemist Kaarmalt pärit Tõnuga, kes oli eelmisel pühapäeval Karujärve uppunud Reimi klassivend Kaarma kooli 1977. aastal lõpetanud lennust.

Eestis kokku on tänavu uppunud 49 inimest, neist Saare maakonnas viis.
Eile jätkas politsei Muhus merele ujuma läinud ja kaduma jäänud mehe otsinguid. “Politsei jätkab otsinguid, hetkel täiendavat informatsiooni lisada ei ole,” kinnitas politsei esindaja Ene Kussmann Saarte Häälele.
Kohalik mees Rein jäi kaduma esmaspäeval kella 15.45 paiku, kui oli Nõmmkülas Lepana rannas merele ujuma läinud.

Kohale sõitsid päästjad Orissaare komandost, PPA lennusalga kopter ja Kuressaare kordoni toimkond. Kell 18.39 lõpetati kadunud meesterahva otsingud tulemusteta.
Saarte Häälele vihjati, et seltskond, kus mees viibis, sõitis pärast pühapäeval toimunud kalurite päeva tähistamist ujuma ning hiljem avastati, et üks mees on puudu. Väidetavalt oli Rein tarvitanud alkoholi.

Reedel Saare- ja Hiiumaa vahelisel veealal uppunud furtsellaaria kogumise aluse uppumise asjaolude selgitamiseks alustati aga kriminaalmenetlus.
“Alustatud on kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi 422 järgi, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist,” kinnitas Ene Kussmann.

9. juuli keskpäeval jäi Saaremaa ja Hiiumaa vahelisel alal kadunuks laev, mille pardal oli kaks meesterahvast. Ühe mehe leidsid tuukrid uppununa, kuid laeva kapten jäi kadunuks.
Õnnetuspaik on Saaremaa rannakülast 1,8 meremiili põhja suunas ning mere sügavus selles kohas on ligi 7 meetrit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 64 korda, sh täna 1)