Liliann Muhu väinal saarlastest parim

HÕBEMEDAL: Jaht Liliann saavutas 53. Muhu väina regatil LYS II klassis hõbemedali.

Laupäeval Dirhami sadamas lõpu saanud 53. Muhu väina regatilt tõi Saaremaale hõbemedali LYS II grupis teiseks tulnud Liliann (kapten Margus Beljakov).

Lilianni seeria 200 miili pikkusel kuues etapis sõidetud regatil koosnes kohtadest 1, 1, 2, 4, 8, 1. Esimesel etapil punkte ei jagatud, kuna see katkestati tuulevaikuse tõttu. Kokkuvõttes kaotas Liliann pärnakate jahile La Folie vaid 1 punktiga. Kolmandaks tulnud samuti pärnakate Temperit edestati 19 punktiga.

Medali sai ka ORC IV grupis sõitnud SMS jaht Kadri (Tanel Õun), kelle seeria oli 6, 6, 7 ja 3. Samas grupis oli Vesileenu (Tiina Maalinn) 6. ning Cassandra (Jaanis Prii) 18. Orissaare jaht Lagle (Ülar Velviste) lõpetas selles grupis 10. kohaga ning enamuses saarlastest koosneva meeskonnaga sõitev Tuulelaul (Rait Riim) oli 7.

Esimesena jäi medalist ilma ORC III klassis sõitnud Katariina Jee (Mart Tamm), samas grupis oli 6. Evelyn III (Kristen Pugi) ning kõigi üllatuseks viimase Dirhami etapi võitnud Centaur (Rain Riim) oli kokkuvõttes 11. kohal.
ORC II grupis oli Sophia (Tiit Sarapuu) 13. kohal. LYS I grupis oli Zoo 6.
Olgugi, et suurimate ning üldvõidu nimel sõitnud jahtide hulgas ei olnud saarlaste jahte, võttis regati üldvõidu jaht Forte, mille kapteniks on saarlane Jaak Jõgi. Forte meeskonnas sõidab veel mitmeid teisigi saarlasi.

53. Muhu väina regatt oli ühtlasi ka Eesti avamerepurjetamise meistrivõistlusteks. Kokku sõitis Eesti uue iseseisvuse ajal püstitatud osavõtjaterekordiga regatil pea 600 purjetajat 89 jahil viiest erinevast riigist.
Eesti populaarseim avamereregatt startis esmaspäeval, 12. juulil kell 14 Pärnust 8 meremiili pikkusele Pärnu ringile.

Edasi viis regatt võistlejad teisipäeval kõige pikemale 75 meremiili pikkusele rajale Roomassaarde, mis kujunes vaikses tuules väga aeganõudvaks. Roomassaares toimus kolmapäeval väga vaikse tuule tõttu vaid 4,4 miili pikkune rajasõit. Roomassaarest siirduti neljapäeval 40–50 meremiilisele distantsile Virtsu ning sealt edasi reedel 45–55 miili pikkusele teekonnale Dirhamisse. Regati viimane etapp toimus laupäeval taas 4,4 miili pikkusel lühirajal Dirhamis.