Britid kohtasid Muhus muinasaegseid kombeid

Brittide ajaleht Manchester Confidential on ära käinud Muhu saarel Pädastes ning avaldas läinud nädalal oma reisist meeleoluka loo.

Nii on brittidele silma jäänud, et samal ajal kui Tallinna südalinnast on saanud turistide mängulinn, hoiavad väiksed saared Lääne-Eestis siiani au sees Eesti mässumeelseid muinasaegseid kombeid. “Me saabusime Pädaste mõisa unikaalsesse viietärni-luksushotelli paar nädalat enne Valgete Ööde festivali – 19 tundi päevavalgust, mis toob endaga kaasa ohtralt puukallistamist ja viinajoomist,” kirjutatakse ja konstateeritakse fakti, et “kristlus on nendesse põhjapoolsetesse maadesse jõudnud hiljem kui mujale”.

Pädastes meeldis Manchester Confidential’ile väga. “Nii nagu muinasjuttudes ärkab kaunis printsess, on nagu võluväel ärganud ka Pädaste mõis,” ei ole britid kiidusõnadega kitsid. Nad peavad oluliseks kirjutada ka mõisa ajaloost: “Kui revolutsionäärid 1919. aastal Pädaste paruni, tsaar Nikolai II jahikapteni mõrvasid, peatus aeg ka Pädaste mõisahoones, mis oli olnud paruni suvekoduks. Axel von Buxhoevedeni murest murtud lesk suundus hoopis Saksamaale, Pädastesse eales naasmata.”

Lisaks Pädastele kiikasid britid Muhu saarel mujalegi. “Muhu metsades liiguvad ringi metssead ja põdrad, koos jahimeestega, kes neid jälgivad. Haruldased liblikad vilksatavad kadakate vahel ning veel haruldasemad orhideed katavad metsaaluseid vaibana. Pool Eesti maastikust on kaetud metsadega, mis on väärtuslik metsaseente ja ravimtaimede kasvulava. See on maastik, millel on palju öelda,” on väljaanne veendunud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)