Linda Treiel tõusis seitsmevõistluses Eesti parimaks

Rakveres toimunud Eesti mitmevõistluse meistrivõistlustel võttis naiste seitsmevõistluses 5339 punktiga meistritiitli KJK Saare võistleja Linda Treiel (19).

Odaviskega esikohale tõusnud Linda Treiel suutis esikohta hoida kuni võistluste lõpuni. Seitsmevõistluse viimasel alal 800 meetri jooksus valis Treiel konkurentide jälgimise taktika ja ületas finišijoone Eesti meistrina ajaga 2.34,17.

Treiel jäi oma isiklikust rekordist sajakonna punkti kaugusele.
“Eesti meistritiitel oli seekord olulisem,” ütles Linda treenerist ema Virge Treiel, kes on samuti mitmekordne sama ala Eesti meister, selle kohta, et tiitlit silmas pidades ei olnud vaja viimasel alal kõike välja panna.

Hõbemedali saanud Moonika Kallas kaotas Treielile lõpuks vaid 27 punktiga ning avapäeva järel liider olnud, kuid lõpuks pronksile maandunud Mari Klaup kaotas juba 145 punktiga.

Avapäeval kolmas

Treieli teekond meistritiitlini ei olnud kaugeltki mitte kerge.
100 meetri tõkkejooksus alustas Treiel 15,30-ga. Kõrgushüppes jäi Treiel oma tavapärasest tulemusest veidi maha, ületades 1.72. Päris oma tavalist tulemust ei teinud Treiel ka kuulitõukes, kus raudmuna lendas 13.30 peale. Avapäeva lõpetas Treiel ajaga 26,83 200 meetri jooksus ning alade kokkuvõttes oli ta päeva lõpuks kolmandal kohal.

Teist päeva alustas Treiel kohe heade tulemustega, hüpates paku tagant tulemuseks 5.74, mis tähistab tema seni pikimat hüpet. Teemal, et kas hüppest oli näha, et tegemist oleks võinud olla lausa 6-meetrise hüppega, Virge Treiel spekuleerima ei hakanud. “”Oleksid” ei maksa midagi,” naeris ta.

Tulemuste kõverat liigutas Linda Treiel ülespoole ka odaviskega, kus saavutatud 45.35 tõstis ta esikohale ning seda kohta suutis ta hoida ka 800 m jooksus. Saarlastele tuli lisaks Treieli saavutatule veel üks medal. Noorsoo arvestuses sai pronksi üldarvestuses kuuendaks jäänud Kadri Pulk, kes kogus 3208 punkti.