Rimo Timm võitis Eesti meistritiitli

Nädalavahetusel Lohusalus peetud Eesti Olümpiapurjetamise karikavõistluste etapil jagati noorteklassides ka Eesti meistrimedaleid. Laser 4.7 klassis võttis ülekaaluka võidu Saaremaa Merispordi Seltsi purjetaja Rimo Timm.

Lohusalus valitsenud keerulistes ilmaoludes tuli reedesel päeval sõite ära jätta vaikse tuule tõttu, regati viimasel päeval jäeti aga sõite ära juba seetõttu, et tuul puhus kiirusega üle 10 m/s.

Saarlaste jaoks oli edukaim klass 4.7, kus Rimo Timm võitis kõik arvesse läinud sõidud ning teenis Eesti meistritiitli ja karikavõistluste etapivõidu. Selles klassis oli Rene Riim 4., Kevin Grass 5., Gert Poopuu 7. ja Vahur Varris 9.

Kõige väiksemate purjetajate klassis Optimist jäi saarlaste parimaks saavutuseks Sander Pupparti 10. koht. Alla 12-a tüdrukute arvestuses tuli Marie Pihlas 2. kohale.

Zoom8-klassis ei suutnud maailmameistrivõistlustel parima eestlasena 7. lõpetanud Kristo Õunap end seekord maksma panna, olles Lohu-salus sunnitud leppima pronksmedaliga.

Purjetajate treener Kristiina Klaos ütles, et kahjuks jäeti viimasel päeval tugeva tuule tõttu sõite ära. Aga Õunapi trump on just sõit keskmisest tugevamate tuultega.

Neljanda koha Zoom8-klassis sai Henri Lepik, 5. oli Hardo Niit, Taavi-Martin Enno oli 9. ja Ardo Hansalu 10. Treeneri sõnutsi olid poisid tublid, seda näitas kas või see, et esikümnesse jõudis viis saarlast. Laser Radiali klassis oli Aksel Artus kokkuvõttes 4., Siim Ots 6. ja Liina Kolk 8. Viimane teenis ka naiste arvestuses pronksmedali.

Laser Standardi klassis oli Kaarel Kruusmägi neljas. Mees ei näidanud head minekut ka talle sobivates vaiksetes tuultes. Kaarel Kruusmägi hinnangul oli võistluste vahe veninud liialt pikaks ja teravus oli kadunud.
Enne viimast päeva oli ta kokkuvõttes veel kolmandal kohal, kuid tema oma sõnul ta tormise ilmaga konkurentidega võidu sõita veel ei suuda.

Kõige tipuks diskvalifitseeriti Kruusmägi viimases sõidus valesti sõitmise eest. Tema sõnul oli laine kasvanud nii suureks, et ta ei näinud alumist pöördemärki ning võttis kogemata hoopis stardimärgi. Seega jäi üks märk võtmata.

Laser Radiali ja Laser Standardi klassides Eesti meistritiitleid ei jagatud.
Eesti karikavõistluste arvestuses on ees veel kaks etappi: septembris sõidetavad Pärnu sügisregatt ja Tallinna Nädala regatt.