Golfikeskuses tihe võistlushooaeg

Eelmisel laupäeval ja pühapäeval võõrustasid Saaremaa golfiklubi ja -väljak tänavusi Eesti klubidevahelisi meistrivõistlusi vahendab golfar.ee. Võistlusel osales kuue golfiklubi kaheksa meeskonda ja seitse naiskonda. Meestest olid seekord parim EGCC (Mait Schmidt, Egert Põldma, Janar Toomesso) ja naistest Tallinna golfiklubi (Merlin Palm, Annika Meos, Lil Kuuli). Klubidevahelisi meistrivõistlusi korraldab Eesti golfi liit koostöös erinevate Eesti golfiklubidega 2005. aastast.

Meeste esikoha selgitamiseks käis tihe rebimine EGCC ja Saaremaa golfiklubi esimese meeskonna (Torel Neider, Jüri Tiitus, Indrek Männik) vahel, lõpp-protokolli saadi võrdne tulemus 318 lööki (meeskonna kahe parima mängija kahe päeva tulemuste summa) ning võitja selgitati põnevas ja pealtvaatajaterohkes play-off’is 18. rajal.

Play-off’is esindas EGCC-d Egert Põldma ja Saaremaa golfiklubi Torel Neider. Esimesel play-off’i rajal mängisid mõlemad mehed välja võrdse tulemuse, kuid teistkordsel raja läbimisel tegi Torel Neider ühe löögi rohkem kui Egert Põldma ning võit läks EGCC-le.

Kolmanda koha saavutas meeste arvestuses eelmise aasta võitja Tallinna golfiklubi tulemusega 320 lööki. Meeskonnas mängisid Johann Andreas Härma, Enn Pääro ja Gert Holland. Tallinna golfiklubi teine meeskond jäi neljandale kohale. Eesti golfi liitu kuuluvatest klubidest oli seekord esindamata vaid Suuresta golfiklubi.

Nädal varem korraldas Saaremaa golfiklubi omavahelise mõõduvõtu. Saaremaa golfiklubi meistrivõistlused tõid kokku suure osa klubiliikmeid mandrilt ja Saaremaalt. Viiekümne ühest osalejast saavutas Saaremaa golfiklubi meistritiitli meeste arvestuses Torel Neider, kellele järgnesid Alar Tõru ja Priit Post.

Naiste arvestuses tuli meistriks Ingrid Hinn, kellele järgnesid Riina Paluvee ja Katrin Tiitus. Punktimängus võitis meeste arvestuses esikoha Raivo Kallas ja naiste arvestuses Ester Soe. Klubi juunioride arvestuses saavutas esikoha Ott Johann Post, kes edestas tihedas konkurentsis Karl Arut.