Ahto Jakson järvejooksude sarjas kolmas

Sarma jooksuklubi jooksja Ahto Jakson tuli laupäeval toimunud Ülemiste järve jooksul vanuseklassis M35 kolmandaks ja sai kolmanda koha ka nelja järvega (Viljandi, Harku, Pühajärve, Ülemiste) seotud jooksusarja selle vanuseklassi üldkokkuvõttes.

Ülemiste järve jooksu 14 km pikkuse distantsi läbimiseks kulus tal aega 52 minutit ja 41 sekundit. “Ülemistel juhtisin veel kümne kilomeetri peal konkurent Andres Laineste ees. Viimased neli kilomeetrit oli maastik. Mulle maastikujooks hästi ei istu ja mees tegi vahe sisse,” rääkis Jakson, kelle heast vormist andis märku ka vähem kui nädal tagasi joostud isiklik rekord 10 000 meetri jooksus.

Jaksoni sõnul oli vanuse tõttu medali võitmiseks viimane aeg.
Absoluutarvestuses tuli Jakson 20. kohale. Sarma jooksjatest osalesid ümber Ülemiste järve jooksul veel Raul Kangur (227. koht, aeg 1:02.09) ja Marko Kolk (363. koht, aeg 1:06.16). Distantsi lõpetas 1017 jooksjat.