Naiskütid loovad uue traditsiooni (17)

Naiskütid loovad uue traditsiooni

JAHIL: Eesti jahimeeste seltsi tegevjuht Hegne Lump ja jahikoerte tõuühingu esimees ja jahimees Mait Värk.
Foto: Erakogu

Esmakordselt Eestis saavad Saare- ja Muhumaal 13. novembril ühisürituseks kokku kõik naissoost jahimehed.

“Jahindus on ühistegevus, mis koondab väga erineva elualaga inimesi, ja nii mehi kui ka naisi. Jahimeeste ridades on enamik mehed, kuid viimase paari aastaga on naiste osakaal pidevalt tõusnud,” ütles Eesti jahimeeste seltsi tegevjuht Hegne Lump, lisades, et Euroopas on naisjahimeeste esindatus tunduvalt suurem. Kui paar aastat tagasi oli Eestis naisi-jahimehi 100 ringis, siis praeguseks on neid registreeritud 207. Maakondades on naiste esindatus väga erinev, nt Harjumaal 67, Viljandimaal 21, Tartumaal 19 ja Saare maakonnas 14.

Hegne Lumpi sõnul on üks põhjus, miks naisjahimeeste ühisüritus korraldatakse, vajadus pöörata tähelepanu jahindusele kui ühele osale meie kultuurist ja näidata, et ka naistel on selles oma osa. “Soovime kaasa aidata teadlikkusele jahinduse vajalikkusest nii looduskaitses kui ka eetikas. Päevakavas on ühised arutelud, arvamusavaldused jahinduse hetkeseisust ja arengust ning jahinaiste ühisjaht,” rääkis ta, lisades, et sellega tahavad nad ka aluse panna uuele jahikultuuri traditsioonile.

Ühisürituse eestvedaja on Saarte jahimeeste selts. Eesti jahimeeste seltsi kuulub 9868 jahimeest ja EJS-i liikmesorganisatsiooni Saarte jahimeeste seltsi 803 jahimeest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 201 korda, sh täna 1)