Lihtne küsimus: Miks saadetakse Kuressaare perearstikeskuses tehtud analüüsid… (7)

Miks saadetakse Kuressaare perearstikeskuses tehtud analüüsid töötlemiseks edasi Tallinna? Seega võtab tulemuste teadasaamine piisavalt palju aega. Miks ei võiks neid teha kohapeal või Kuressaare haiglas, kus on ka ju laboratoorium olemas?

Vastab Kuressaare perearstikeskuses töötav perearst Kerli Jaagosild:

Teeme koostööd Quatromed/HTI laboriga juba 2004. aastast. Oleme nende pakutud teenuse ja kvaliteediga väga rahul. Usun, et ka patsienti peaks eelkõige huvitama analüüsi vastuse kvaliteet ja usaldatavus. Oli aeg, kui tegime väga palju analüüse ise oma keskuses kohapeal, siis saime aga aru nende tulemuste ebakvaliteetsusest ja lõpetasime sellise põlveotsas isetegevuse ära.

Elementaarseid analüüse nagu uriin, kliiniline veri, CRV, veresuhkur, glükohemoglobiin, mis nõuavad kohest raviotsust, teeme me aga siiani oma keskuses. Tallinna laborisse saadame enamasti plaanilised analüüsid, mida tehakse kroonilisi haigusi (kõrgvererõhutõbi, suhkruhaigus jne) põdevatel inimestel enamasti kord aastas.

Analüüside vastused jooksevad meile nüüd automaatselt arvutisse enamasti juba järgmise päeva õhtuks. Kauem aega läheb mõningate immuunanalüüsidega, sealhulgas ka käesoleva aja moehaiguse puukborrelioosiga. Paraku saadab ka Kuressaare haigla “puugiproovid” samasse Tallinna laborisse, kuna neid Saaremaal ei tehta. Omal ajal küll tehti, kuid lõpetati ära just usaldusväärsuse puudumise tõttu. Puugiproovid võtavad tõesti kaua aega, vahel isegi kuni kuu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 66 korda, sh täna 1)