Berlusconi, Antigua ja… bunga-bunga

Berlusconi, Antigua ja… bunga-bunga

LIHTSALT LÕBUS INIMENE: Itaalia peaminister Silvio Berlusconi end patuseks ei pea. Oma arust on ta lihtsalt elurõõmus ja lõbus inimene. Sel 2009. a kevadel Londonis G-20 tippkohtumise ajal tehtud poliitikute grupipildil naljatleb Berlusconi USA presidendi Barack Obama ja Venemaa presidendi Dmitri Medvedeviga.

Itaalia valitsusjuht on taas sattunud skandaalidesse ja seisab uute probleemide ees. Samas on kõiges selles midagi tuttavat – sarnasus varasemate skandaalidega on olemas. Nimelt on traditsiooniliselt sama uute skandaalide temaatika – raha ja noored (sageli suisa alaealised) naised.

Kõige värskem skandaal puhkes pärast seda, kui riiklik telekompanii RAI (Radiotelevisione Italiana) saatis eetrisse järjekordse saate Report1). See saade on tuntud kui hea uuriva ajakirjanduse tavade järgija. Mõni aeg tagasi räägiti Report’is “kummalistest” läbi Itaalia, Šveitsi ning Antigua ja Barbuda kulgevatest rahavoogudest. Viimati nimetatu on saareriik Kariibi meres, mis on rahvusvahelisele üldsusele tuntud kui suurepärane “maksuparadiis”, kus sageli ei järgita rahvusvaheliselt tunnustatud finantsreegleid.

Kogu loo intriig seisneb aga asjaolus, et just sellesse kahtlase kuulsusega maksuparadiisi investeeris Itaalia peaminister Silvio Berlusconi umbes 20 miljonit eurot. Investeeringu eesmärk oli maa ostmine. Väidetavalt soovivat peaminister värskelt soetatud maatükile ehitada mitu luksuslikku hoonet.

Tegelikult sai telesaate Report ajakirjanike uurimistöö alguse juba kolm aastat tagasi. Nimelt ostis Berlusconi maatüki maksuparadiisi juba 2007. aastal. Müüjaks oli äriühing nimega Flat Point Development. See ühing hakkas pärast tehingu sooritamist rajama peaministri omandatud maatükile erakordselt luksuslikku puhkekohta, mis koosneb kahest Berlusconile kuuluvast villast. Väidetavalt olevat uued villad niivõrd pompoosse väljanägemisega, et kohalik elanikkond kutsub neid paleedeks. Ühe sellise palee hind olevat u 22 miljonit eurot.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Patrizia Romagnoli
Itaalia, Bolognia

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)