Elektriliinile kukkunud puu jättis lapsed koolist koju

Eile varahommikul Pihtla vallas Ilpla külas jaotusvõrgu liinile kukkunud puu jättis sajad inimesed elektrita ja Pihtla lasteaed-algkooli lapsed said ühe vaba päeva.

“Hommikul helistati, et kool on kinni, sest elektrit pole,” ütles Saarte Häälele Pihtla valla lapsevanem, kelle sõnul ei olnud tal ka kodus hommikul elektrit. “Hommikul, kui tööle läksime, siis elekter kord oli ja kord ei olnud ning viimaks kadus sootuks,” ütles Saarte Häälele Pihtla lasteaed-algkooli direktor Elna Õunpuu.

Kui ta helistas numbril 1343, siis kinnitati sealt, et on voolukatkestus ja selle likvideerimiseks võib minna kuni viis tundi. Kuna elektri puudumisel ei ole lasteaias vett ega sooja ega ole ka võimalik süüa teha, siis otsustas juhataja Õunpuu, et lapsed saadetakse koju tagasi. “Elektrita oli 414 tarbijat,” kinnitas Eesti Energia pressiesindaja Marina Bachmann, lisades, et Piht-la valla elektrikatkestuse põhjustas Ilpla külas jaotusvõrgu liinile kukkunud puu. Eile kella üheks oli puu eemaldatud ja liinid taastatud. Pihtla poest öeldi eile Saarte Häälele, et hommikul oli tõepoolest korraks elekter ära, kuid kaupluse tööd see ei seganud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)