Põllumajandussaaduste töötlemiseks saavad nüüd toetust ka suurettevõtted (2)

Uus jõustuv määrus võimaldab põllumajandustoodete ja mittepuiduliste metsasaaduste töötlejaile mõeldud investeeringutoetust saada senisest suuremal sihtgrupil ettevõtjail ning ka tunnustatud tootjarühmadel. PRIA alustab taotluste vastuvõttu 15. novembril.

Maaelu arengukava meede 1.6 “Põllumajandustoodetele ja mittepuidulistele metsasaadustele lisandväärtuse andmise investeeringutoetus” aitab parendada tooteid töötleva sektori konkurentsivõimet, tõsta tulemuslikkust, tagada pikaajalist jätkusuutlikkust, muuta tootmine energia- ja keskkonnasäästlikumaks.

Toetuse taotlejaks võivad olla Eestis registreeritud ettevõtjad mikroettevõttest suurettevõtteni, seejuures avaneb see võimalus suurettevõtetel esmakordselt. Ka mikro-, väikese või keskmise suurusega tulundusühistud saavad toetust taotleda eeldusel, et nad on tunnustatud tootjarühmana piimaveiste, lehmapiima ja selle töötlemisel saadud toote või mahepõllumajandusliku tootmisviisiga seoses.

Ühe taotlusega saab toetust küsida 10 miljonit krooni aastas ja 20 miljonit krooni programmperioodil 2007–2013 kokku. Suurettevõtted võivad toetust saada kuni 25% abikõlbuliku kulu maksumusest, teised kuni 50%. Eeloleva taotlusvooru eelarves on toetusteks raha 157,8 miljonit krooni. Toetust saab töötlemiseks vajalike seadmete ja tehnoloogia jaoks, lao- ja tootmishoonete ehitamiseks, renoveerimiseks ja rekonstrueerimiseks, töötlemise ja turustamisega seotud tarkvara, info- ja sidetehnoloogiliste seadmete tarbeks, puhastusseadmeteks jm. Toetust saab teatud tingimustel ka kasutatud seadmete ostmiseks. Milliseid kulutusi toetusega hüvitatakse, võib sihtgrupiti erineda.

Maris Sarv-Kaasik
PRIA pressiesindaja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)