Kuivastusse plaanitakse rajada söögikoht ja öömaja

Toitlustus- ja majutusasutuse ehitamisest huvitatud kodanik Venda Vellet esitas Muhu vallavalitsusele taotluse projekteerimistingimuste väljastamiseks Kuivastu küla Kõrtsiotsa maaüksusele kahe hoone rajamiseks.

Taotluse kohaselt kavandab ta rajada ligi 100 m² ehitusaluse pinnaga majutushoone ja ca 80 m² ehitusaluse pinnaga majutus-toitlustushoone.
Valla maa- ja planeeringuosakonna juhataja Pille Tamm selgitas Saarte Häälele, et lähtudes avaldusest väljastas Muhu vallavalitsus Velletile projekteerimistingimused vastavate hoonete projekteerimiseks.

Tamme sõnul kehtivad projekteerimistingimused kaks aastat ning selle aja jooksul tuleb vallale esitada ehitusprojekt. “Projekteerimistingimused sätestavad, et ehitiste arhitektuur ja kasutatavad materjalid peavad lähtuma Muhu saare iseloomulikust miljööväärtuslikust ilmest ning mõlema hoone projekteerimistingimusi tuleb käsitleda kompleksselt,” selgitas Pille Tamm.

Projekteeritavad hooned peavad tema sõnul olema viilkatusega (37–45 kraadi) ja katuse harja kõrgus maapinnast tohib olla kuni 7,5 meetrit. Lisaks sätestatakse projekteerimistingimustega ka nõuded ehitusprojektile ja kinnitatakse asutused, kellega tuleb ehitusprojekt kooskõlastada, sh muinsuskaitseamet ja maanteeamet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 221 korda, sh täna 1)