Üks Kuressaare õpetaja saab lähtetoetust

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas allkirjastas käskkirja, mille alusel saavad noored õpetajad kätte 200 000 krooni lähtetoetust, mis on mõeldud äsja õpetajatööd alustanud noorele pedagoogile. Teiste seas on ka üks noor pedagoog Kuressaare gümnaasiumist, ütles Saarte Häälele ministeeriumi kommunikatsioonibüroo konsultant Asso Ladva.

Õpetajate lähtetoetust makstakse kolmandat aastat ja Saarte Häälele teadaolevalt varem Saare maakonna õpetajad seda saanud ei ole.
Riigi poolt makstavat lähtetoetust saab kokku 139 noort õpetajat. Selle sügise esimeste taotlejatena (taotlemine jätkub detsembrini) saab lähtetoetuse esmase osa 28 pedagoogi, lähtetoetuse teise osa saab kätte 55 ja kolmanda osa 50 pedagoogi. Enim on lähtetoetuse saajaid Harju, Põlva ja Ida-Viru maakonnas, vastavalt siis 49, 13 ja 12 pedagoogi.

Ladva palus kõikidele tänavu koolis tööle asunud noortele pedagoogidele, kellel on õigus lähtetoetust saada, meelde tuletada, et taotlusi toetuse saamiseks on võimalik esitada veel aasta lõpuni, mis tähendab teisalt ka seda, et tänavuste taotlejate lõplik arv selgub alles aasta lõpuks. Lähtetoetus makstakse välja kolme esimese aasta jooksul: esimesel aastal 50 protsenti ning teisel ja kolmandal aastal 25 protsenti tööleasumise aastal kehtinud lähtetoetuse suurusest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)