Andrus Ansip andis Kuressaarele investeeringute osas lootust

Kuressaares käinud Eesti peaminister Andrus Ansip andis päevakeskuses pensionäridega kohtudes lootust, et Kyoto saasteühikute müügist saadavast rahast võib osa saada ka Kuressaare.

“Rääkisime proua linnapeaga siia tulles rahastamise võimalustest ja mingi raha on tulemas küll. Need on päris suured summad ja linnapea juba isegi kahetses, et paljud hooned on varem korda tehtud. Oleks teadnud, et sellist raha tuleb, oleks hoidnud selleks ajaks, aga ei tea ju kunagi ette, millal mingisugused võimalused avanevad,” rääkis peaminister.

Andrus Ansip märkis, et Eesti on ülemääraste saasteühikute müügist teeninud 2,5 miljardit krooni. Ta selgitas, et saasteühikuid ei osteta tingimusteta, vaid raha tuleb seejuures kasutada vastavalt ostja soovile. “Ja nende soov on seotud energia kokkuhoiuga,” täpsustas ta. Ansipi sõnul käib müük nii, et Eesti koostab paketid, kuhu saasteühikute ostjal oleks võimalik investeerida, ja kui ostjale pakett meeldib, siis saabki tehing tehtud.

“Praeguseks ongi lepingud sõlmitud 2,5 miljardi krooni eest ja tulemas on lisa,” avaldas Ansip. Linnapea Urve Tiidus lisas, et taoliste investeeringute kavasse on kirjutatud terve rida Kuressaares asuvaid hooneid ja asutusi, mis loodetakse energiasäästlikumaks teha tänu saasteühikute müügist saadavale rahale. “Panime sinna terve rea Kuressaare objekte alates lasteaedadest ja lõpetades spordihoone ning paljude linnahoonete energiasäästu programmidega.

Tegime tõesti pika rea ja ootame seda raha väga tõsiselt, kuna ma sain aru, et see on sajaprotsendiline toetus ja linn ei pea siis pead vaevama kaasfinantseeringu üle,” rääkis Tiidus. Peaministri sõnul ongi kõnealune investeering hea just seetõttu, et omafinantseeringut seejuures ei nõuta. Halvasti on aga selles mõttes, et seda raha ei saa selleks, et konkreetse objekti juures kõik otsast lõpuni korda teha.

“Saab teha ainult selliseid töid, mis eeldavad energiakadusid. Mida ka silmas peetakse, on, et see raha ei tohi tulla lisaks mingisugustele eelarvelistele kulutustele, mis on nagunii juba kavandatud. Lisaks peavad olema ka inimesed, kes sellest investeeringust reaalselt kasu saavad,” selgitas Ansip.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)