Leo Filippov kutsus sünnipäevakülalistele esinema Ülo Vooglaiu

Leo Filippov kutsus sünnipäevakülalistele esinema Ülo Vooglaiu

KUNAGISED TÖÖKAASLASED JA SÕBRAD: Nüüdse juubilari Leo Filippovi (paremal) kutsus tollasesse rajooni täitevkomiteesse osakonnajuhatajaks nüüdne Saarte Liinide juhatuse esimees Ants Tammleht. Leo juubelipäeval meenutasid mehed koostööaastaid.
Foto: Aare Laine

Laupäeval astus Kuressaare Linnateatris “monoetenduseks” lavale Saaremaalt pärit emeriitprofessor Ülo Vooglaid pidamaks saalitäiele publikule loengut teemal “Elu ja elamine Eesti vabariigis. Teist ja teistest tegemistest; rõõmu- ja rahuloluallikatest nüüd ja tulevikus”.

Professori kutsus oma sünnipäevakülalistele esinema laupäeval kuuekümneseks saanud Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna nõunik Leo Filippov. Kõige rohkem kingiti kuuekümnenda verstapostini jõudnud mehele väärt raamatuid ja maale. “Mul on hea meel, et sain oma kunstikogusse juurde palju Saaremaa kunstnike maale. Raamatutest pean samuti väga lugu,” avaldas juubilar.

Eesti riigi arengust rääkides oli professor Ülo Vooglaid vägagi kriitiline, tuues ära valupunktid, millest riik peab üle saama. “Jätkusuutlikuks kujuneb Eesti vaid sel juhul, kui suudetakse raha- ja võimuihast tingitud kadedusest ja vihkamisest üle olla ning üksteise vastu võitlemise asemel ühendada pead ja südamed konstruktiivseks koostööks. Arenguks vajalik potentsiaal on Eestis olemas. Kas me suudame seda kasutada?” arutles professor.

Vooglaiu sõnul on Eesti kriitilisel teel ja pisimuudatustega ei ole võimalik stabiliseeruda ega arenguteele pääseda. “Kidumise ja allakäigu põhjuste avastamiseks on vaja taastada ühiskonnateadused. Jätkusuutlikuks ühiskonnaks saaks Eesti kujuneda vaid sel juhul, kui kardinaalselt reformida haridussüsteem, kehtestada kompetentsuse ja personaalse vastutuse printsiip.”

Kõneldes juubilarist tõi professor humoorikalt välja sünnipäevalapse põhiomadused. “Ülekvalifitseeritud, südametunnistus laienenud, mõtleb oma peaga. Räägib enamasti seda, mida mõtleb, ja tahab teha seda, mida räägib. Töökas. Usub, et ametnikud peaksid ka vastutama oma tegevuse ning tegematajätmise eest,” toonitas Vooglaid. Kuressaares sündinud ja kasvanud Leo Filippov läks pärast keskkooli lõpetamist Eesti põllumajanduse akadeemiasse metsandust õppima. Kõrgkooli lõpetamise järel tuli ta kodusaarele tagasi, töötades 15 aastat Sõrve metsaülemana.

“Metsast kutsus mind vastloodud väikesaarte ja puhkemajanduse osakonda juhatama tollane rajooni täitevkomitee esimees Ants Tammleht. Uuele töökohale asusin 1987. aasta veebruaris. Seda osakonda ei ole ammugi enam. Praegused minu töövaldkonnad on maaelu, väikeettevõtlus, merendus ja kalandus,” rääkis juubilar. Muusikalist külakosti pakkusid juubilari lapsed ja lapselapsed ning külalisesinejana naabripoiss, väike viiuldaja Karl Jõgi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 243 korda, sh täna 1)