Trahvidest ei piisanud

Liiklusseaduste rikkumistes süüdi tunnistatud spaaärimees Andres Tiik peab jõulukuu nädalavahetused arestimajas veetma seepärast, et ei ole varasematest karistustest õppust võtnud ja on jätkanud süütegude toimepanemist.

Kohus mõistis Tiigile kuue päeva pikkuse aresti, kuid määras selle kandmise ositi. See tähendab, et mehel tuleb arestimajja minna kahe päeva kaupa kolmel järjestikusel nädalavahetusel. Paragrahvide järgi pandi talle süüks juhtimisõiguseta sõitu, kiiruseületamist ja tehnoülevaatuseta sõiduki juhtimist.

Pärnu maakohtu pressiesindaja Elo Kirsipuu ütles, et meest on varem analoogsete väärtegude eest juba karistatud, kuid kohtuvälise menetleja mõistetud rahatrahvid ei ole täitnud oma eesmärki, s.t mõjutanud süüdlast edaspidisest süütegude toimepanemisest hoiduma.

“Nii määraski kohus seekord karistuseks aresti, s.o raskema karistuse kui rahatrahv,” põhjendati kohtumajas seda, miks ärimeest karistati rahatrahvi asemel arestiga. Selgituseks lisas Kirsipuu, et kohus arvestab karistuse mõistmisel või siis kohtuväline menetleja selle määramisel kergendavaid ja raskendavaid asjaolusid, võimalust mõjutada süüdlast edaspidi hoiduma süütegude toimepanemisest ja õiguskorra kaitsmise huvisid.

“Vangistuse võib mõista ainult siis, kui karistuse eesmärke ei ole võimalik saavutada kergema karistusega,” sõnas Kirsipuu. Andres Tiik lubas esmaspäeval Saarte Häälele, et kommenteerib kohtuotsust teisipäeval, kuid e-kirjadele ta hiljem vastanud ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 475 korda, sh täna 1)