Mario püüab Mario kohta täita (3)

Mario püüab Mario kohta täita

TÄIENDUS: Mario Polusk täidab Mario Paistest vabaks jäänud mängujuhi kohta.
Foto: www.basket.ee

Juba kolmandat mängu järjest on Eesti korvpallimeistrivõistluste I liigas mängiva Javicar/ SWE-7 meeskonna suurim korvikütt Mario Polusk. Veel eelmisel aastal meistriliigas mänginud mees täidab nimekaim Mario Paistest tühjaks jäänud kohta.

Kolmes mängus, milles viimati Pärnu ja Rapla meeskonda kuulunud 181 cm pikk Polusk on kaasa teinud, on ta saanud väljakul viibida keskmiselt 35 minutit. See teeb tagamängijast enim mänguminuteid saava mehe. Vaid Rene Kiil saab väljakul rabada pea sama palju. 20, 26 ja 20 punkti on olnud skoorid, mida Polusk on kahes võidumängus ja viimases kaotusega (Filmipood.ee meeskonnale kaotati üleeile 61-70) lõppenud kohtumises palli läbi korvirõnga saates kogunud. Pühapäevase kodumängu eel andis Polusk Saarte Häälele intervjuu, kus selgitab oma saarlastega liitumise tagamaid.

Miks otsustasid liituda Javicar/ SWE-7 klubiga, eelmisel aastal pallisid ju mitte halvasti meistriliiga tasemel?
Javicar/ Swe-7-ga liitumise asjaolusid oli mitmeid. Rääkisime sellest pikalt SWE-7 võistkonna treeneri ja ühe mu parima sõbra Marko Ooluga, kellega koos sai muide tuldud suurel rahvusvahelisel turniiril Moskva European Cup 3on3 2005. aastal hõbemedalile.

Otsustasime, et kuna Mario Paiste sai võimaluse meistriliigas TTÜ II tiimis, siis üks Mario võiks ikka võistkonnas olla. Mulle väga meeldib peatreener Marko Oolu treenerikäekiri ja visioon, mismoodi ta võistkonda mängimas näeb.

Palju sa saarlaste tegemistega enne kursis oled olnud?
Olen käinud ka varasematel aastatel meistriliiga treeningute kõrvalt SWE-7 treeningutel aeg-ajalt, seega olid poisid kõik vanad tuttavad. Üldiselt ma Saaremaa korvpallist väga palju ka ei tea. Lähimineviku legendidest on andekamad ja kuulsamad Margus Nurja ja Marko Ool.

Täna on kaks suuremat tulevikulootust Indrek Kajupank ja Mario Paiste – mõlemal on füüsilised eeldused ning ka kõik muu, et jõuda korvpallis kuhu iganes. Olen ülikooli ajal mänginud ka koos Mati Rüütliga, kes on täna Orissaare korvpalli üks peamisi tugisambaid.

Mida loodad koos uue meeskonnaga korda saata?
Näen SWE-7 meeskonnal esiliigas sel aastal piisavalt potentsiaali, kuna poisid on hingega asja kallal, armastavad seda mängu ning on kõvad võitlejad. Suuremateks plussideks pean ühtlast komplekteeritust ja suurepärast sisekliimat, samuti tugevat treeneripinki.

Tänaseks on mõned magusad võidud juba käes. Loodan, et tuleb lõbus ja edukas hooaeg, mis pakub põnevaid mänge, millest ise rõõmu tunda ning ka vaatajatele-fännidele toredaid elamusi pakkuda.

Treener Marko Ool: Polusk on toonud uue hingamise
Mario Polusk on meile palju juurde andnud. Tema liitumine on muutnud meie rünnakud oluliselt kiiremaks ja mis kõige tähtsam, mehed on muutunud tema kõrval enesekindlamaks. Samuti on oluline see, et liitumine on andnud meile juurde manööverdamisruumi. Kiil saab nüüd mängida talle sobivamal väikse ääre positsioonil ning seetõttu on tema mäng muutunud efektiivsemaks.

Samuti mängime palli palju rohkem alla pikkadele, kuna Poluski näol on olemas mees, kes sinna sööta oskab. Igal juhul oli meil võistkonda liidriomadustega mängijat vaja ja ta on toonud võistkonda uue hingamise. Loodetavasti suudame seetõttu jätkuvalt head mängu näidata ning noorematel meestel on hea võimalus tema kõrval edasi areneda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 280 korda, sh täna 1)