Sadamate ehitus saab lisarahastuse

Valitsus kinnitas uuendatud transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kava, mille kohaselt eraldatakse täiendavalt 25 miljonit krooni Kuivastu ja Virtsu sadama täiendavate tööde rahastamiseks.

Nimelt vajavad uut tüüpi parvlaevad sadamates sobivaid kaikohti, sobivat sildumissüsteemi ja tugevdatud põhjakindlustust, seisab rahaeraldise seletuskirjas. Majandusministeeriumi selgituse kohaselt toimus Kuivastu, Virtsu, Heltermaa ja Rohuküla sadama rekonstrueerimistöödega samaaegselt uute parvlaevade liiniletoomine operaatori poolt.

See omakorda tõi välja täiendavad vajadused sadamate arendamisel, millega seniste rekonstrueerimistööde kavandamisel, projekteerimisel, ehitamisel ja rahastamisel ei olnud võimalik arvestada. Seletuskirjas seisab, et parvlaevade mõju settelisele merepõhjale tõi teatud tingimuste koosmõjul kaasa pinnase ja materjali ulatusliku erosiooni, mis omakorda ei võimalda sadama valdajal täita meresõiduohutuseks vajalikke nõudeid uut tüüpi parvlaevu teenindavate sadamate akvatooriumis.

“Tegemist on konkreetselt Lääne-Eesti väinades madala veetaseme puhul tekkivate eritingimustega, mille elimineerimiseks tuli kavandada, projekteerida ja välja ehitada parvlaevade sildumiskohtade põhjakindlustused,” nendib ministeerium. Lisaks tuleb sadama valdajal takistusteta laevaliikluse tagamiseks kindlustada vähemalt kahe parvlaeva samaaegne teenindamine igas sadamas.

Ka on uute kaikohtade väljaehitamine Virtsu ja Kuivastu sadamas hädavajalik operaatori ja riigi vahel kooskõlastatud liinigraafikute teenindamiseks. Investeeringut toetatakse Ühtekuuluvusfondist ja Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)