Vanametalli varastanud mees mõisteti vangi

Eile mõisteti Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumajas reaalne vangistus 30-aastasele Taivole, kes varastas tänavu kevadel Salmelt üle poole tonni vanametalli ja viis selle kokkuostu.

Varem kaheksal korral kriminaalkorras karistatud Taivo astus kohtusaali kahe politseiniku saatel, käed raudus. Mees kannab praegu juba vanglakaristust oma varasemate kuritegude eest. Süüdistuse järgi varastas Taivo tänavu 22. aprillil Salme vallast Salme SVK õuelt 660 kilogrammi erinevat vanametalli. Mees viis selle koos kaaslasega Sikassaare metallikokkuostu ja müüs seal maha.

Ostu-müügileping sõlmiti aga hoopis Taivo kaaslase nimel, kelle arvele pidi kantama ka raha. Metalli eest lubati meestele 1749 krooni. Vargus tuli aga ilmsiks ja raha meestele metalli eest üle ei kantud, vaid see anti õigele omanikule. Seega varguse ohvriks langenud kannatanul Taivole rohkem mingeid rahalisi nõudmisi ei ole.

Kohtunik tunnistas Taivo varguses süüdi ja mõistis talle karistuseks nelja kuu pikkuse vangistuse. Sellele liideti varem kohtu poolt mõistetud karistused ning kokku tuleb Taivol vangis veeta üks aasta, seitse kuud ja neli päeva. Karistusaja algust hakati lugema päevast, mil ta vangi läks, s.o 23. augustist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)