Kalastuskaartide taotlemine harrastuspüügiks algab 1. detsembril

Eile võttis riigikogu vastu kalapüügiseaduse muudatuse, millega sätestati ühtne kalastuskaartide taotlemise alguse kellaaeg kõikidele taotlemisviisidele.

Muudatuse kohaselt algab kalastuskaartide taotlemine 2011. aastaks nii keskkonnaametis kohapeal kui ka elektrooniliselt internetis käesoleval aastal 1. detsembril kell 9. Muudatusega kaotati ajaline eelis interneti teel kalastuskaartide taotlemisel, mida seni sai teha juba 1. detsembri esimestest tundidest, samas kui keskkonnaametis kohapeal sai taotluse esitada alates tööpäeva algusest.

Mugavaim võimalus on kalastuskaarte taotleda interneti teel ID-kaardiga läbi kalanduse infosüsteemi (http://kala.envir.ee/), kuna see võimaldab taotluse esitada kodust lahkumata ja inimesed ei pea seisma taotlemise esimestel päevadel keskkonnaameti büroode uste taga tekkivates järjekordades. Kalastuskaarte saab 2011. aastaks taotleda keskkonnaministri määrusega kehtestatud püügivõimaluste alusel, mis on saadaval keskkonnaministeeriumi ja Riigi Teataja kodulehel http://www.envir.ee/1022195 , https://www.riigiteataja.ee/akt/119112010003 .
Samuti võib järgmise aasta püügivõimaluste kohta infot küsida keskkonnaameti piirkondlikest büroodest.

Keskkonnaministeerium

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)