PRIA ei avalikusta enam eraisikutest toetusesaajate nimesid ja toetussummasid

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) lõpetas eraisikutest talunikele makstavate toetussummade ja toetuse saajate avalikustamise. Firmadele makstavad toetused on jätkuvalt avalikud.

Toetussummade ja nimede avalikustamise lõpetamise põhjuseks on Saksa talunik ja üks ettevõtte, kellele ei meeldinud, et makstavad eurotoetused on sealse makseagentuuri kodulehel tervele ilmarahvale näha, kirjutas Postimees. Sestap pöördusid nad Euroopa Kohtusse, mis kuulutas Euroopa Komisjoni vastava regulatsiooni kehtetuks.

“See kohtuotsus tuli meile välguna selgest taevast,” kinnitas PRIA pressiesindaja Maris Sarv-Kaasik. Ta ütles, et kohtuotsus jõustus 9. novembril ja alates sellest kuupäevast ei avalikusta PRIA enam FIE-de ja eraisikute nimesid ja toetussummasid. Euroopa Kohtu otsus pole tagasiulatuv ja varem üles pandud toetusesaajate nimekirju ei pea PRIA kodulehelt maha võtma.

Esimesena jäävad eraisikute ja FIE-de puhul üles riputamata pindalatoetused ja otsetoetused, mida PRIA hakkab välja maksma detsembris. Lõviosa 16 000-st ühtse pindalatoetuse taotlejast ongi väiketalunikest eraisikud. Küll aga näevad E-PRIA-s neile määratud toetussummat need eraisikud, kes on E-PRIA kliendid.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive ei välistanud usutluses Postimehele, et Euroopa Komisjon muudab oma seadused kohtu otsusele vastavaks nõnda, et nimekirju saab koos summadega avaldada edaspidigi. “Eks nad otsi võimalusi panna kirik keset küla, sest inimeste huvi oma toetuste vastu on väga suur,” kommenteeris Maris Sarv-Kaasik, lisades, et sündmustest ette rutata pole siiski mõtet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)