Seebitootja GoodKaarma hakkab kauplema mahetoiduga

Seebitootja GoodKaarma hakkab kauplema mahetoiduga

GoodKaarma omanikud Stephen Edward Greenwood ja Ea Velsvebel-Greenwood.
Foto: Raul Vinni

Käsitsi valmistatud ökoseepidega tuntust kogunud GoodKaarma avab Tallinnas kaupluse, kus hakatakse müüma ka mahetoitu.

OÜ GoodKaarma juhataja Ea Velsvebel-Greenwood ütles Saarte Häälele, et nende uus pood hakkab tegutsema 4. detsembril avatava Sadama turu ruumides Tallinna Sadama endises C-terminalis. Tootevaliku laiendamine mahetoiduga ongi otseselt seotud uue kaupluse avamisega, ütles Velsvebel-Greenwood.

Tallinnas avatava kaupluse ühes osas hakatakse müüma seepe ja ökokosmeetikat (eeterlikud õlid, kehakoorijad jmt), teises aga mahetoitu nii välismaalt kui ka Eesti tootjatelt, mida üritatakse pakkuda parima hinnaga Eestis. Välismaalt toob Good-Kaarma sisse 12 erinevat nimetust pähkleid ja kuivatatud puuvilju, mida pakendatakse GoodKaarma Saaremaa talus.

Sortimendis on ka riis ja pasta ning tee, kohv, õlid, suhkur ja teraviljatooted. Samuti võtab GoodKaarma Tallinna kauplus müüki Eesti mahetootjate toodangut nagu mahejahu, -kaerahelbed, õunamahl ja astelpajumoos. Eritingimusi nõudvad tooted nagu liha ja juust jäävad sortimendist välja. Ea Velsvebel-Greenwood lisas, et kõik need tooted on edaspidi saadaval ka GoodKaarma netipoes ning pähklid ja kuivatatud puuviljad tulevad müügile ka Kuressaare kingipoes.

Viis aastat tagasi Kaarma vallas tegutsema hakanud GoodKaarma ökotalust on tänaseks kujunenud ökoseebikeskus, kes müüb oma toodangut Eestis ja ekspordib seda rohkem kui 10 riiki. Ettevõtte seebikoda külastab igal suvel üle 5000 inimese.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 142 korda, sh täna 1)