Ülinoore kunstniku teosed on Ameerikas populaarsed (3)

Ülinoore kunstniku teosed on Ameerikas populaarsed

MAALIB: Andrei Terehhov on oma meelistegevuse, maalimisega hõivatud.
Foto: Dmitri Terehhov

Kaheaastase Saaremaa poisi maalitud pilt müüdi internetioksjoni kaudu Ameerikasse ning see väike poiss on noorim kunstnik, kelle pilte internetis müüakse.

Tegemist on Saaremaal sündinud Andreiga, Terehhovide kunstnikesuguvõsa noorima liikmega, kelles tärkas kunstihuvi juba pooleteist aasta vanuselt. “Isa Dmitri pani suvel oma molberti õue valmis,” rääkis väikese Andrei ema Maia Pihlak, kuidas poiss oma esimese pildi tegi ja et see valmis tegelikult täiesti juhuslikult. “Kuna poiss isal ikka rahulikult tööle hakata ei lasknud, andis isa ka Andreile lõuendi ja valmis segatud õlivärvid ning laskis tal proovida.” Nii valmiski Andrei Terehhovi esimene pilt, rohekates toonides õlimaal.

“Tulemus oli meie meelest väga hea,” ütles ema Maia, selgitades, et just siis nad avastasidki, et pojal on fantaasiat ja annet. Kuna Andrei kunstnikust isa müüb oma teoseid läbi interneti, otsustas ta prooviks üles panna ka oma poja tööd. “Seda märkas üks Illinoisi ülikooli professor, kes ütles, et poiss on andekas ning et USA kontorites on väga moes sarnaseid pilte seintele riputada,” rääkis Maia Pihlak.

See andis isale julgust panna oma väikese poja töö ka oksjonile. “Aga mitte raha teenimise eesmärgil, vaid selleks, et saada poja tööle kommentaare ja hinnanguid,” rõhutas ema, kelle sõnul panid nad pildi alghinnaks 1 sendi, sest mida odavam hind, seda rohkem inimesi sai seda pilti näha ja selle kohta arvamust avaldada.

Tutvustamiseks kirjutas isa: “Kõige noorem kunstnik saarelt”. “Pilt osteti 10 dollari eest,” meenutas ema Maia, lisades, et nad olid isekeskis naljatanud, et poiss teenis endale mähkmete ostmiseks raha. Rohkem poja tehtud pilte vanemad siiski müünud ei ole ja koguvad neid oma kodusesse kollektsiooni, et hiljem on neid huvitav vaadata.

Kaheaastane Andrei, kellel on kodus väike neljakuune vend Ilja, käib päeval Kuressaare Kõige Suurema Sõbra lasteaias ning seal meeldib talle väga. Andrei vanemad tutvusid Moskvas, kus nad koos õppisid, ja kuna ema juured olid Saaremaal, siis koliti viis aastat tagasi Kuressaarde.Andrei pilte võib näha kultuurikeskuse fuajees, kus Saare vene selts avas eile koos Kuressaare kunstikooliga lastejoonistuste näituse “Lapse maailm”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 171 korda, sh täna 1)