Koolide sihtasutused võivad kaduda (1)

Aastaid tagasi Kuressaare kahe suurema kooli juurde loodud sihtasutused eraldi enam laenu võtta ei saa ning võivad paari aasta pärast kaduda. Eilsel Kuressaare gümnaasiumi sihtasutuse nõukogu koosolekul oli eraldi punktina arutlusel ka sihtasutuse likvideerimine.

Kuressaare abilinnapea Mati Mäetalu, kes ise on ka sama sihtasutuse nõukogu liige, tõdes, et talle tuli selline päevakorrapunkt teatud üllatusena. Ta tõdes, et rohujuure tasandil on taolist ideed koolijuhtidega kevadel arutatud, kuid see oli ka kõik. Samas möönis Mäetalu, et ühe oma suurima eesmärgi on nii Kuressaare gümnaasiumi kui ka Saaremaa ühisgümnaasiumi sihtasutus täitnud ning uue seadusandluse juures nad seda enam täita ei saa.

Nimelt loodi sihtasutused selleks, et saaks finantseerida koolide remonti. Linn ise nii suuri kohustusi võtta ei saanud. Uue seadusandluse järgi on aga linna ja tema sihtasutuste rahakott nii-öelda ühine ning sihtasutust kohustuste võtmiseks enam vaja ei ole. Kõiki teisi sihtasutuse funktsioone, nagu näiteks projektide kirjutamine ja erinevate huvikoolide töös hoidmine, saab täita ka kool ise.

Mäetalu toonitas, et siiski on see kõik väga idee tasandil ning kindlasti ei hakka midagi niipea juhtuma. Abilinnapea hinnangul kaotaksid koolijuhid sihtasutuste likvideerimise korral kindlasti mingil määral oma iseseisvuses, kuid see pole Mäetalu sõnul eesmärk omaette. Võimalike ümberstruktureerimiste ja töökohtade jaotuse üle Mäetalu spekuleerima ei hakanud. Koolidirektorid, kes täitsid ka SA juhi ülesandeid, palgas ei kaotaks, kuna viimane amet ei olnud tasustatud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)