Lugeja kiri: Saaremaa karjäärikeskus viib Teeviidale Karjäärikohviku

Ka tänavusele Teeviidale (2.–4. detsember) tulevad noored küsimustega: mis minust saab, milline kool valida, millist eriala õppida, mille põhjal langetada valikuid jms. Messimöllus võib segadus veelgi suureneda. Iga kool ja organisatsioon reklaamib ennast parimast küljest ning kutsub liituma.

Tihtipeale tekitab selline aktiivsus ka võõristust, hirmu ning kohmetust ja küsimata jäänud küsimused ei saagi vastust. Segiaetud peaga on kasulik hetkeks aeg maha võtta Karjäärikohvikus. Kohvikus töötavad karjäärispetsialistid üle Eesti – selle töösse panustab ka Saaremaa karjäärikeskus.

Karjäärikohvikus süüa küll ei pakuta, aga tuge oma otsuste tegemiseks saab kindlasti. Karjäärikohvik ei tee reklaami konkreetsetele õppeasutustele, vaid aitab noortel valikute paljususega toime tulla ning endale sobivaid lahendusi leida. Karjäärikohvik on koht, kuhu noor saab tulla karjäärispetsialistiga oma tulevikumõtetest rääkima.

Karjäärispetsialistiga vesteldes saab selgust iseenda kohta – kes ma olen, millised on mulle sobivad elukutsed, millised on mu tugevused ja nõrkused. Pärast seda on noorel lihtsam minna edasi just talle huvi pakkuvate koolide bokside juurde. Teavet saab ka erinevate infokanalite kohta. Kui Teeviidal miski veel arusaamatuks jääb, siis on võimalus ka ise vastuseid leida – eelkõige Rajaleidja portaalist ja kohalikest teavitamis- ja nõustamiskeskustest.

Oluline on noorel teada, et tema kodukohas on keskus, kuhu ta võib igal ajal minna ning saada nõu ja tuge Saaremaal on selleks keskuseks Saaremaa karjäärikeskus, mis asub Lossi tn 1 Kuressaares. Samas kohas asuvad ka noorte infokeskus ja õppenõustamiskeskus. Lisaks on Karjäärikohvikus inimene, kes tutvustab noortele välismaal töötamise ja õppimise temaatikat. Samuti ei tehta konkreetselt tööpakkumisi, vaid pakutakse pigem infot, kust tööd leida, milliseid infokanaleid kasutada.

Lisaks nõule ja abile pakub kohvik ka meelelahutust. Traditsiooniliselt saab kätt proovida Rajaleidja labürindimängus, lahendada ristsõnu ja osaleda auhinnamängus. Samuti võib siin niisama messimürast puhata ning sõpradega vestelda. Silmatorkava ja värvilise Karjäärikohviku leiab noor Teeviidal sissepääsu juures boksist nr 11. Töötajad tunned ära punaste ning oranžide T-särkide ja ettekandjapõllede järgi.

Karjäärikohviku eestvedaja on SA Innove karjääriteenuste arenduskeskus, toetajaiks haridus- ja teadusministeerium, Euroopa Sotsiaalfond, Elukestva Õppe programm, Eesti noorsootöö keskus, Harju maavalitsus.

Marju Põld
Saaremaa karjäärikeskuse karjäärinõustaja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)