Rootsi turistide arv kasvas hüppeliselt

Juba paar kuud läbi olnud turismihooajal oli suurimaks külastajate arvu kasvuks juulikuu, kus näiteks Rootsi turistide majutamiste arv Saare maakonnas kasvas eelmise aastaga võrreldes 46%.

Kui 2009. aasta juulis majutus Saare maakonnas 558 rootslasest turisti, siis sel aastal samal ajal oli neid juba 818. Ligi 40% tõusis rootslaste siinviibimine ka augustis, kui majutusi oli 510 möödunudaastase 368 vastu. Teistel kuudel oli rootslastest külaliste arv väikeses miinuses.

Mis rootslaste saarelkäikude arvu on tõstnud, seda Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju öelda ei osanud. Samas ei välistanud ta, et külastuste kasvus oli oma osa ka maikuus kolme nädala jooksul läbi viidud kampaanial, mille tunnuslauseks oli “Upptäck Estlands kronjuvel Ösel” ehk siis eesti keeles “Avasta Eesti kroonijuveel Saaremaa”.

Statistikaameti andmete põhjal on olnud küll külastuste tõus võrreldes eelmise aastaga, kuid siiski jäävad need arvud alla aastatele 2005–2008. Näiteks 2005. aasta juulis majutati Saare maakonnas 1200 rootslasest turisti. Stabiilselt kasvab ka maakonda külastanud Soome turistide arv. Suurim tõus oli septembris, kui kasvuprotsent oli 47 ja juunis, kui majutatute arv kasvas 34 protsenti, kuid kasv oli täheldatav kõikidel kuudel, välja arvatud veebruar ja märts.

Samas on meie põhjanaabrite arv Saare maakonna külastajate seas näitamas stabiilselt langustrendi. Võrreldes näiteks 2008. aastaga on saare külastatavus soomlaste poolt maist augustini kukkunud 40% võrra.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)