Kuhu minna

Teisipäev, 30. november

KINO
Divas kl 18 ja kl 20.30 draama Sotsiaalvõrgustik. Alla 12-a mittesoovitatav. Pilet 50 kr.

TEATER
Orissaare kultuurimajas kl 19 Arthur Milleri “Hind”. Lugu ühest pärandusest ja kahest vennast, kes seda jagatud ei saa. Tõlkinud Valdek Kruuspere. Lavastaja Heiti Pakk, kunstnik Rein Nettan. Osades Guido Kangur (Eesti Draamateater), Riho Kütsar (Vanemuine), Elina Reinold ja Aarne Mägi. Pilet 125 kr / 100 kr.

Kolmapäev, 1. detsember

KINO
Divas kl 18.30 ja kl 21 draama Sotsiaalvõrgustik. Pilet 50 kr.

KONTSERT
Kuressaare Laurentiuse kirikus kl 19 Hannahi kontserttuur “Õige tasa – ballaadid”. Hannah ja tema klaver. Piletid eelmüügist 150 kr, sooduspilet 125 kr (õpilased, üliõpilased, pensionärid). Samal päeval piletihind kõigile 175 kr.

TEATER
Kuressaare Linnateatris kl 19 Arthur Milleri “Hind”. Pilet 125 kr / 100 kr.

TULEKUL
Tulge kuulama “Jõuluootuse kontserti”!
Laupäeval, 4. detsembril kl 18 annab Kuressaare linnuse kapiitlisaalis kontserdi Kuressaare kammerkoor Helin koos oma sõpruskooriga Rakverest – segakooriga Viroonia.
Segakoor Viroonia loodi Rakvere kultuurimaja juurde 1995. a jaanuaris. Tänavu tähistas koor oma 15. sünnipäeva. Eestis on Viroonia laul kõlanud Rakveres, Tapal, Elvas, Viru-Nigulas jpt kohtades. Koos Elva segakooriga Ave on lauldud Kihnus, Ruhnus, koos saarlastega Kuressaares. Osmussaarelgi olla segakoori laulujoru kuulda olnud. Lappeenrantas on laulu veeretatud koos sealse sõpruskooriga. Tantsitud eesti rahvatantsu laulu saatel Stöde kirikus Rootsi Kuningriigis. Soome-Eesti laulupeol Poriski sai ära käidud. Kindlasti on Virooniat kuulda olnud regulaarselt iga viie aasta järel üldlaulupidudel ja sekka ka tihedamini – näiteks Esto päevadel, Õllesummeril, Öölaulupeol. Tõsisematest ja vastutusrikkamatest esinemistest võiks nimetada suurprojekti A. Vivaldi “Gloria” – koos Rakvere kammerkoori Solare, Virumaa kontsertorkestri ja solistidega 1999. aastal, millest on valminud ka plaat. Nimetada võib ka kooriprojekti jällegi koos Solarega 2007. aastal Aivar Leštšinski juhatusel. Ette on neil näidata ka üks auhind, nimelt Tartus segakooride võistulaulmisel C- kategoorias saavutatud II koht 2006. aastal. Koor elab ka aktiivset seltsielu. Eriti meeldejäävad on olnud stiilipeod: parukad, täpid, triibud, hipid, kadrid, metsaelanikud, pidžaamad, Mehhiko. Kokkuvõtteks on neil üks mõnus, ühtehoidev, sõbralik lauluseltskond, kes koguneb igal teisipäeval (olgu ilm milline tahes) vabatahtlikult-sunniviisiliselt kl 18 Rakvere rahvamajja oma ühishobi koorilaulu harrastama. Koori juhatab Kadri Innos.
Kammerkoor Helin tähistab 23. sünnipäeva
Kammerkoor Helin pühendab seekordse esinemise oma 23. sünnipäevale.
Oleme osalenud kõikidel meie tegevusaja sisse mahtunud laulupidudel, käinud kontsertreisidel ja festivalidel mitmel pool Euroopas: Soomes, Slovakkias, Itaalias, Rootsis, Taanis, Walesis, Norras, Saksamaal, Ungaris. Meil on mitu sõpruskoori Eestis ja mujal. 1995. a võitsime M. Härma nim vabariiklikul segakooride konkursil koos Kärla külakooriga Tuljaku rändkarika ja 1. koha B-kategoorias. Viimaste aastate üks olulisemaid ettevõtmisi on kahtlemata projektkoor Ahrensburg – kolme Kuressaare kooriga (Helin, Lyra, Eysysla) valmistasime ette kaks suurteost: kõigepealt F. Schuberti missa G-duur ja paari aasta pärast A. Vivaldi “Gloria”. Oleme neid teoseid esitanud nii Saaremaal kui ka Saksamaal, valdavalt koos Helina koori kauaaegse sõbra ja koostööpartneri Michael Klaue ja tema sümfooniaorkestriga Ahrensburgist (Saksamaalt).
Koori 20. juubeliks andsime välja plaadi. Seni viimane suurem ettevõtmine on olnud osalemine rahvusvahelisel koorifestivalil Euroopa kultuuripealinnas 2010 Pećsis (Ungaris) sel suvel. Õppisime uut repertuaari, andsime kaks kontserti. Kontserdid võeti vastu suurepäraselt, publik plaksutas veel õueski, mis oli meile, põhjamaise vaoshoitud publikuga harjunutele üllatav.
Seekordsel kontserdil kõlab lisaks jõulumuusikale ka C. Kreegi, U. Naissoo, P. Ripsi jt eesti heliloojate laule. Samuti lööb kaasa koori bänd Vennad Eriksonid. Koori juhatab Mai Rand, koormeister on Tiiu Liventaal, klaveril Tiina Rätsep. Piletihind on 35 krooni.

Mai Rand

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)