Hilda Vohlbrück on üks Eestimaa uhkustest (4)

Hilda Vohlbrück on üks Eestimaa uhkustest

VÕTTEL: (vasakult) Veljo ja Liisi Kümp, Hilda Vohlbrück, operaator Kullar Viimne, asjaajaja Kristjan Saar ja toimetaja Mari Torga.
Foto: Ivika Laanet

Valjala valla Rahu küla külavanem Hilda Vohlbrück on üks neist kümnest inimesest, kelle žürii valis osalema TV3 ja Elioni tänugalale “Eestimaa uhkus”.

Pühapäeval viibis Saaremaal TV3 võttegrupp, et klippi salvestada. Saate üks toimetajaid Mari Torga ütles, et Hilda on Saaremaalt esimene, kes on jõudnud “Eestimaa uhkuse” tänugalale. Võttepäev kulges ladusalt ja Mari Torga sõnas, et ei kujutanud ettegi, et kõik sujub nagu jooksval liinil. “Igal pool tuleb saarlasele omaselt selline ladus jutt. Inimesed on nii jutukad, räägivad kohe, mis vaja,” kiitis ta, lisades, et Hilda oli nagu mootor, kes asja vedas, ja nemad jooksid järel, et teda pildi peale saada.

Hilda Vohlbrücki esitas kandidaadiks tütar Sille Lapp. “Kui eelmisel aastal seda liigutavat reaalkooli tunnustamise tseremooniat vaatasin, olin ma natuke kurb, et ei olnud esitanud oma ema Eestimaa uhkuseks. Seepärast teen seda nüüd, sest ta päästis ka sellel talvel naabrimehe elu, kes oli saanud vingumürgituse,” seisab Sille saadetud iseloomustuses. “Minu ema on suure südamega inimene, ta on alati valmis aitama,” iseloomustas tütar.

Hilda oli suureks abiliseks ka oma küla elanikele Liisi ja Veljo Kümbile: kui neil möödunud talvel katus sisse vajus, said nad Hilda juures seni peavarju, kuni katus parandatud. Liisi Kümbi sõnul on Hilda sarnaseid häid inimesi vähe. “Kui abi vaja on, siis helista ainult talle, ta tuleb ja aitab. See, et ta nüüd saab selle uhke auhinna, selle on ta küll täiega ära teeninud,” lausus ka naaberkülast Kõnnust pärit Jaana Kula.

Hilda ise ütles, et kui ta tütrelt kuulis, et on üks neist kümnest inimesest, kes on saatesse valitud, tuli see talle väga suure üllatusena. “Kui sa näed, et teisel on abi vaja, ikka lähed ja aitad. Nii väike küla, me peame kokku hoidma,” rääkis ta. Tänavu 23. veebruaril autasustati Hildat ka Elupäästja medaliga.

“Eestimaa uhkuse” tänugala salvestatakse 17. detsembril Tallinna reaalkoolis, saade jõuab eetrisse 19. detsembril kell 19.30. Tänavu kuulusid žüriisse maestro Eri Klas, Kristina Šmigun-Vähi, Sirje Eesmaa, Eda-Ines Etti, Linnar Viik, Valdur Laid ja Elle Kull. Tänugala toimub kuuendat aastat järjest. Varem on nominent olnud ka Saaremaa politseinik Meelis Juhandi, kes galale kümne väljavalitu hulka siiski ei jõudnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 169 korda, sh täna 1)