Koolipoiste arveteklaarimine anti politseile pureda (1)

Orissaare gümnaasiumi õpilaste arveteklaarimine lõppes eelmisel nädalal ühe poisi verise nina ja kägistamisjälgedega kaelal, tema vanemad andsid asja politseile uurida.

“Poisid ei läinud riidu. Ilma igasuguse põhjuseta mindi ja mõeldi, et tehakse natuke nalja. Põhjust ei olnudki,” ütles Saarte Häälele eelmisel nädalal koolimajas peksa saanud 7. klassi poisi ema. Tema väitel poissi kägistati ja löödi jalaga näkku.

Orissaare gümnaasiumi direktor Peeter Hansberg ütles, et tegemist oli kolme poisi madinaga, milles üks sai nina veriseks ja arst tuvastas ka pigistamisjälgi. “Pigistamisjäljed tekkisid sellest, et üks võttis teise kaelahaardesse ja pani pikali nagu maadlemisel nii, et noormehel jäi natuke jälgi kaelale,” selgitas ta.

Direktori sõnul on kõigilt kolmelt võetud seletuskirjad ja tõenäoliselt oli osaliselt süüdi ka ohver, kes võis koolikaaslasi provotseerida. Koolijuht lisas, et loomulikult ei tähenda see vägivalla õigustamist, kuid näitab, et kõik pole nii must-valge. “Igal asjal on kaks külge, algus ja lõpp,” ütles Hansberg, kelle sõnul on peksjad noomituse saanud.

“Ega mina ka täpselt ei tea ju öelda, mis seal täpselt juhtus,” ütles peksa saanud poisi ema, kelle sõnul on vigastused perearsti juures fikseeritud ja asja uurib politsei. Politsei pressiesindaja Hedy Tammeleht ütles, et politsei kontrollib juhtunu asjaolusid. “Pole veel selge, millist menetlust alustatakse,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)