Soomlased annetavad oksjonitulu neljale perele

Soomlased annetavad oksjonitulu neljale perele

HEATEGEVUSOKSJON LÄKS KORDA: Saaremaa soome seltsi sekretär Sinikka Pilviste avas Veski trahteris heategevusoksjoni, kus koguti maakonna väikese sissetulekuga perede jaoks 16 000 krooni.
Foto: Aare Laine

Saaremaa soome seltsi liikmed tähistasid laupäeval Kuressaares Veski trahteris Soome Vabariigi 93. sünnipäeva piduliku õhtusöögi ja sellele järgneva peoõhtuga. Enne peolauda istumist toimus oksjon, mille tulu jagatakse väikese sissetulekuga peredele.

Heategevusoksjoni tulu, 16 000 krooni, jagatakse Saare maakonna väikese sissetulekuga perede vahel. Saaremaa soome seltsi sekretäri Sinikka Pilviste sõnul saavad oksjonitulust jõulurõõmu tunda üks pere Mustjala vallast, teine Kihelkonna vallast ja kaks perekonda Laimjala vallast. Järgmisel nädalal annavad seltsi juhatuse liikmed kinkekaardid peredele üle.

Oksjonil läksid kaubaks igasugused esemed – lillevaasid, matkakotid, isegi grillahjud. “Inimesed tõid need asjad oma kodudest. Suurem osa esemeid on Soome päritolu, aga nägime ka Aafrikast, Taist ja Hiinast toodud asju,” ütles Pilviste. Saaremaa soome selts loodi viis aastat tagasi. Praegu on seltsil ligi 200 liiget. Iseseisvuspäeva peol osales neist 46. Mustjala vallas Küdema külas mägiveisekasvatusega tegelevad ning Helsingis tantsukooli omavad Kairo (eestlane) ja Sinikka Pilviste on ise aktiivsed tegutsejad – Kairo seltsi aseesimees ja Sinikka sekretär.

“Tahame soomlastele Eestit tutvustada ja eestlastele Soomet. Meie seltsi liikmetest enamikul on Saare maakonnas suvemajad. Paljud aga elavad siin aastaringselt. Seltsi liikmeskonnast on 7 protsenti eestlasi,” rääkis Sinikka Pilviste. Saaremaale elama asunud vanemad soomlased on siia pensionipõlve veetma tulnud. Nooremad tegelevad aga ettevõtlusega nii põllumajanduses, toitlustuses kui ka tööstuses.

Laupäeva pärastlõunal kuulasid seltsi liikmed jurist Eero Lapi loengut üldisest seadusandlusest ja notar Marika Leis andis ülevaate kinnisvaraturul toimuvast. Sinikka Pilviste hinnangul õnnestus seltsil Soome vabariigi iseseisvuspäeva tähistamine sajaprotsendiliselt. “Meie seltsi tegevus on muutunud kogu aeg aktiivsemaks. Liikmeid tuleb juurde. Kõik Saaremaal elavad soomlased ei ole veel seltsi liikmeks astunud.

Loodetavasti ühinevad nemadki meiega. Põnevamaks teeb asja see, kui saarlasedki siinse soome seltsi tegevusest osa võtavad,” kutsus Sinikka Pilviste koostööle. Eduskund kuulutas Soome iseseisvaks vabariigiks 6. detsembril 1917.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 227 korda, sh täna 1)