Madis Kallas loodab kenasti Saarte mängudele jõuda (5)

Madis Kallas loodab kenasti Saarte mängudele jõuda

TÖÖ KÄIB: Olgugi, et kabineti uksel on vale mehe nimi, tunnistab Madis Kallas, et esimesed kolm tööpäeva on möödunud peaasjalikult telefoni teel spordialade esindajatega suheldes.
Foto: Raul Vinni

Saare maavalitsuses, ukse taga, millel ilutsev silt ütleb, et selles ruumis töötab nõunik-peainspektor Andres Hanso, istub sellest nädalast hoopis Madis Kallas. Kolmandat päeva maavalitsuse spordinõunikuna töötav Kallas tunnistab, et on suurema osa ajast telefoni otsas rippunud.

Kallas on oma sõnul võtnud esimeseks tööks läbi helistada järgmisel suvel Saarte mängudele sõitva koondise spordialade esindajad ja rääkida eelseisvatest mängudest. Wighti saarele minemise aeg läheneb kiiresti ning kõik asjad pole kaugeltki veel klaarid.

Madis Kallase tööülesannete hulka kuulub ka Saarte mängudele mineva delegatsiooni juhtimine ning Saaremaa Saarte mängude assotsiatsiooni üleeile koos istunud juhatus otsustas esitada Kallase kandidatuuri juhatuse liikme kohale ka üldkoosolekule, kinnitas SSMA juhatuse liige ning Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peeters.

Madis Kallase sõnul peaks koondise lõplik suurus selguma nädala-pooleteise pärast. Detailidesse laskumata märkis ta, et koondis võib kujuneda väiksemaks, kuna paljud ei ole võimelised maksma omaosalust, mis küündib hetkel 11 000 krooni kanti. Seetõttu on mitmete alade esindajad veel kahevahel.

Kahtedel viimastel mängudel korvpallimeeskonna peatreeneri ametit pidanud Marko Ool ütles Saarte Häälele, et seisud on keerulised, kuigi tahe mängudele sõita suur. “Selge on see, et meestel endil ei ole võimalik maksta osalemiseks 11 000 krooni,” sõnas Ool. Ta lisas, et praegu tegelevad mõlemad klubid, nii Vesse kui ka SWE-7, raha otsimisega, millega oleks võimalik katta 50% mängija kulutustest. “Igal juhul on meil kindel tahe võistlustel osaleda, aga raha võib siin ületamatuks takistuseks kujuneda.”

Madis Kallas ütles, et tema üheks ülesandeks on raha juurde hankida ning töö selle nimel käib ja üht-teist on ka lubatud. Kuid kindel võib olla alles siis, kui raha on reaalselt SSMA kontole laekunud. Eelmistel Saarte mängudel mitmeid medaleid võitnud Kallas märkis, et tahab üht-teist teha ka mängude populariseerimiseks. Näiteks läheb SSMA aasta lõpus toimuvale Spordisõprade Söu näitusele oma nurgakesega. Uuest aastast loodab Kallas ka kohalike lehtede abile, et tutvustada rohkem nii mänge kui ka spordialasid. Ideid on Kallasel oma sõnul palju.

Mis puutub järgmistesse mängudesse, on muutunud ka plaanid transpordi osas. Suure tõenäosusega lennatakse mängudele Riiast. See tähendab, sõidetakse Kuressaarest bussiga Riiga, sealt lennukiga Londonisse, kust omakorda minnakse bussiga Southamptonisse ja sealt siis laevaga Wighti saarele. Selline variant oleks kõige tõenäolisem, kuna Estonian Air oleks nõus saatma charter-reisiga Southamptonisse vaid 65 sportlasega lennuki. Rohkemat ei võimalda sealne lennuväli. Kallas lisas, et Air Balticuga ei ole veel lõplikult käsi löödud, kuid see marsruudivariant olevat suhteliselt tõenäoline.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 123 korda, sh täna 1)