Jalgpalluritel koondise koosseisu osas lahkhelid (18)

Jalgpalluritel koondise koosseisu osas lahkhelid

KUTSUTAKSE KORRALE: Saarte mängudele sõitvas jalgpallikoondises on tekkinud lahkhelid. SSMA juhatus kutsub FC Kuressaare ja Saaremaa JK aaMeraaS klubisid koondise koosseisu osas kokku leppima. Esialgu tahtis FC Kuressaare koondise kokku panna vaid oma poistest.
Foto: Raul Vinni

FC Kuressaare pressiteenistuse eelmisel nädalal saadetud teade, mis sisaldas Saarte mängudele saadetava koondise kandidaatide nimekirja ja peatreener Sergei Zamogilnõi nime, ei olnud maakonna teise jalgpalliklubi esindajatega kokku lepitud.

FC Kuressaare avaldatud nimekirja kuulus vaid üks “süsteemiväline” mängija Saaremaa JK aaMeraaS klubist. Mikk Hüüdma, kes oli koondise kandidaatide ringi arvatud, oli sealgi varumehena. Samuti ei olnud ühtegi märget treener Andre Anise kohta. Peatreener Zamogilnõi rääkis pressiteates meeskonna ettevalmistusplaanidest.

Seda vaatamata sellele, et kahe klubi ja Saaremaa Saarte mängude assotsiatsiooni vahel oli tehtud kolmepoolne kokkulepe, et kaks klubi panevad koondise kokku koos. Samas ei olnud kedagi määratud peatreeneriks ega abitreeneriks. Ka sellele kohale kellegi määramise pidid klubid otsustama koos.

Milleks kokkulepped?

Saaremaa JK aaMeraaS juhatuse esimees Andre Käen saatis ajakirjanduses avaldatud pressiteate peale SSMA juhatusele kirja, kus küsis, kas ja millal võttis SSMA vastu otsuse peatreeneri staatuse osas? Tema mäletamist mööda oli toimunud koosoleku tulem see, et mõlemast meeskonnast on kaks võrdväärset treenerit, kes koostavad oma kandidaatide nimekirja, ning seejärel otsustatakse koos, kes siis sõidab mängudele ja kes on peatreener ja kes abitreener.

Käen märgib oma küllaltki emotsionaalses toonis kirjas SSMA juhatusele, et FC Kuressaare käitumine näitab koostöö mittesoovimist ja et tema arvates peab see klubi läbirääkimisi ja kokkuleppeid SSMA ja Saaremaa JK aaMeraaS-iga vaid “tähtsusetuks vahepalaks”. Saarte Häälega vesteldes ütles Andre Käen, et klubi häiribki kõige rohkem see, et nendega pole arvestatud. Viimane kontakt Andre Anise ja Sergei Zamogilnõi vahel oli olnud see, kui esitati koos kandidaatide nimekirjad, kuid siis ei otsustatud midagi. Sellele järgnes juba eelpool nimetatud pressiteade.

Saarte Häälele on mitmest allikast räägitud või vahendatud kuuldud infot, et segaduse külvamisega tegi algust Käen ise. Ta oli hakanud helistama FC Kuressaare mängijatele, teatades, et Saarte mängude koondis on koos ja kas nad on nõus sellega liituma.

Käen lükkas selle nüüd ümber ja ütles, et kandidaatide esitamise faasis oli helistamist tõepoolest, kuid seda nendele meestele, kes FC Kuressaare valikusse ei mahtunud ja keda nad oleksid pannud oma nimekirja.
Helistamine oli ette võetud selleks, et küsida, kas mängija on sellest huvitatud, ja teavitada teda, et nii suures osas kui FC Kuressaare oma mängijate sõidukulud tasub (SH andmetel peab iga mees 11 000 kroonist oma taskust välja käima ca 3000 krooni – toim), nende klubi kahjuks maksta ei saa. See olevat ka kõik ja kellegi “äramoosimist” polevat Käeni sõnul olnud.

Käen avaldas arvamust, et FC Kuressaare koondist vaadates tundub küll, et neil oleks pakkuda nii mõnigi mees, kes sellesse kandidaatide ringi kindlasti mahuks. Ta tõstis esile näiteks Eesti koondise kogemusega Andre Anise ja Janek Meedi. Samas märkis Käen, et ta peab silmas eriti seda, et FC Kuressaare koondise nimistus on jälle selliseid isehakanud saarlasi, kes on olnud piisavalt kaua Saaremaale sisse kirjutatud, kuid ei oma Saaremaaga muud seost peale selle, et mängitakse FC Kuressaare eest. Käen sõnas, et vähemalt Martti Puki, Rene Aljase ja Pelle Pohlaku asemele võiks nende klubist küll paremaid mehi leida.

Juhatus käsib kokku leppida

Andre Käeni kiri sai SSMA juhatuselt ka vastuse, kus märgiti, et juhatus võttis jalgpallurite omavahelise vääritimõistmise osas selge seisukoha. Kolme punktina edastatud otsuse esimene punkt ütleb, et 2. novembril toimunud koosolekul määrati meeskonna treeneriteks tõepoolest Anis ja Zamogilnõi. “SSMA juhatus ei ole vastu võtnud otsust, kes on Saaremaa koondise peatreener ja kes abitreener Saarte mängudel 2011.

SSMA juhatus teeb ettepaneku, et jalgpalliklubid valivad peatreeneri sportlikke printsiipe aluseks võttes alasiseselt ja kahe kandidaadi hulgast. Kandidaatideks on 02.11.2010 nõupidamise põhjal Sergei Zamogilnõi ja Andre Anis. Peatreeneriks mitte valitu määratakse automaatselt abitreeneriks,” märgitakse juhatuse otsuse teises punktis.

Lõplikuks lahenduseks määrab SSMA juhatus oma otsuse kolmandas punktis, et juhatus soovib hiljemalt 16.01.2011 koondise treeneritelt jalgpallivõistkonna kandidaatide ühtset nimekirja, koos mõlema mehe allkirjaga. Samuti peab koondise nimekirja lõpus olema ära määratud, kumb mainitud treeneritest on peatreener ja kumb abitreener.

Juhatus kutsub mõlemat klubi koostööle ja loodab, et Wighti saarele sõidab selline koondis, mille poolt on kõik. Selle koostamiseks tuleb aga ilmselgelt maha matta peamiselt Aivar Pohlaku ja Andre Käeni vahel lendav vaenukirves. Andre Käeni sõnul saaks mõlema meeskonna treeneri allkirjaga meeskonna kokku küll, kui läbirääkimiste ja kokkuleppimise protsess oleks mõistlik ja läbinähtav. Käen pakub näiteks välja, et kui SSMA liikmesklubide süsteemi kuulub neli klubi, võiks 20 kohta olla jagatud võrdselt.

Kuna kolm klubi on FC Kuressaare all, siis oleks neil 15 kohta ja Saaremaa JK aaMeraaS saaks 5 kohta. Saarte Hääl küsis kommentaari ka FC Kuressaarelt. Klubi pressiesindaja Miko Puparti vastus oli järgmine: “Kuna meil jäi antud otsuse suhtes üht-teist segaseks, siis küsime SSMA-lt täiendavat infot ning enne organisatsiooni vastust meie kommentaare jagada ei saa.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)