Sajaruudulises kabes võitis Truu

Sajaruudulise kabe meistrivõistluste teist ringi alustati seisult, kus Jaan Truul oli 1,5, Eino Palul 1 ja Paul Antsaarel 0,5 punkti. Aga vähe puudus, et pärast teise ringi esimest partiid olnuksid Antsaar ja Truu kõigi loovutatud punktide poolest jälle ühe pulga peal.

Truu lasi Antsaarel teostada lihtsa kombinatsiooni ja jäi vähemkiviga, mis üldiselt tähendab kaotust. Seisu omapära tekitas ülekaalu realiseerimisel küll omajagu probleeme, aga võidu valge täpse mänguga siiski sai. Paul mängis edasi küllalt kiiresti, säästes ilmselt aega lõppmänguks, aga tegi seejuures ka paar “teise sordi” käiku. Seetõttu õnnestus Truul see tähtis partii siiski viigistada.

Truu-Palu partiis arendas viimane oma kive samamoodi kui nendevahelises esimeses partiis, kus Palul olid valged kabendid. See arendus oli täiesti korrektne; Palu mitte üksnes ei kaitsnud, vaid pani ka ise “püsse” üles. Paraku lipsas 38. käigul sisse parandamatu viga, mis võimaldas Truul paralüseerida musta vasaku tiiva, teenida enamkivi ja partii võita.

Palu-Antsaare partiis õnnestus viimasel juba 14. käigul alustada teravmeelset taktikalist operatsiooni, millega ta teenis enamkivi ja realiseeris selle kindlalt võiduks. Aga “tõrvatilk” oli ka: juba 11. käigul võinuks Palu lihtsa “kaks kahega” vahetusega kabesse murda ja ise enamkivi teenida.

Nõnda kujunes lõppjärjestuseks 1. Truu 3 punkti, 2. Antsaar 2 punkti ja 3. Palu 1 punktiga. Nendest meestest on Antsaarel 9 ja Truul nüüd 6 “suure laua” meistritiitlit. Ühel korral on selles kabeliigis meistriks tulnud ka Palu – nii ammu kui 1971. a. Aga seekordsetele meistrivõistlustele andis Palu osavõtt tublisti juurde.

Jaan Truu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)