Solistid ja duetid läbisid tiheda võistlussõela (3)

Solistid ja duetid läbisid tiheda võistlussõela

PARIM SOLIST: 10.-12.klasside solistide seas saavutas I koha Sandra Kahu.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare gümnaasiumis toimus läinud nädalal Saare maakonna duettide ja solistide konkurss, mille parimad pääsevad edasi vabariiklikule laulukonkursile aasta alguses Saaremaa ühisgümnaasiumis.

Laulukonkursi peakorraldaja Laine Lehto sõnul on Saaremaa lauljate tase juba aastaid olnud stabiilselt hea ning seda kinnitavad ka erinevatel üleriigilistel võistlustel saavutatud kohad. “Meie kodusaare lauluõpetajad on loovad, teevad oma tööd kohusetunde ja avatud südamega ning on igati tunnustust väärt,” rääkis Lehto.

Märkimisväärset vahet tänavu ja läinud aastatel konkursil osalenud noortel Lehto ei täheldanud, kuid talle meeldis, et seekord sai publik päeva jooksul nautida piisavalt palju põnevaid ja isikupäraseid esitusi. “Eristumine noorte seas levinud MTV ja Youtube´i eeskujudest oli see, mida ka publik ja konkursi žürii hinnata oskasid,” kinnitas lauluõpetaja.

Laine Lehto usub, et kõigil andekatel solistidel, kes konkursi žürii poolt ära märgiti, on omad võimalused edasi areneda ja kuskile jõuda. “See, kuidas keegi oma võimalusi kasutada oskab, sõltub juba nende endi tahtest ja töökusest, sageli ka juhendaja professionaalsusest,” lisas ta. Maakondlikul solistide ja duettide konkursil osales 54 solisti ja 12 duetti 10 koolist üle Saaremaa.

Osalenud lauljaid valmistasid konkursiks ette muusikaõpetajad Malle Veske, Riina Laanes, Marika Aarnis, Tiina Oks, Kairit Sepp, Helle Rand, Mai Rand, Tiit Paulus, Pilvi Karu ja Laine Lehto. Võisteldi viies vanusegrupis: 5.–6. kl solistid, 7.–9. kl solistid, 10.–12. kl solistid; 5.–9. kl duetid ja 10.–12. kl duetid. Solistid jagunesid lisaks veel kahte kategooriasse: A-kategoorias võistlesid spetsiaalses solistiõppes käivad lauljad, B-kategoorias üldhariduskoolides või ametikoolides õppivad lauljad.

Žürii koosseisus Sirje Medell, Antti Kopliste, Ave-Mai Aedna, Maris Rebel, Kaia Oidekivi (5.–6. kl võistluskontserdil Siivi Kaasik) selgitas välja vanusegruppide parimad, kes esindavad Saare maakonda 28.–29. jaanuaril SÜG-is toimuval üleriigilisel solistide ja duettide konkursil. Lisaks žürii eritunnustustele andsid oma eripreemiad välja KG humanitaarosakond ja KG huvikool Inspira.

Konkursi tulemused:
5.–6. kl B-kategooria solistid (9):
I Eva Aarnis (SÜG, juh Marika Aarnis)
II Carlos Liiv (SÜG, juh Riina Laanes)
III Krõõt Saar (Kärla PK, juh Marika Aarnis)
Žürii eripreemia – Delis Pärnoja (Kärla PK, juh Marika Aarnis)
KG humanitaarosakonna eripreemia ilusa emakeele edastajale läbi muusika – Carlos Liiv (SÜG, juh Riina Laanes)
KG huvikooli Inspira eripreemia – Eva Aarnis (SÜG, juh Marika Aarnis)

5.–6. kl A-kategooria solistid (6):
I Reet Koppel (Inspira, juh Pilvi Karu)
II Kateriine Püüa (Inspira, juh Pilvi Karu)
III Alice Berens (Inspira, juh Pilvi Karu)
KG humanitaarosakonna eripreemia ilusa emakeele edastajale läbi muusika – Sandra Aulik (Inspira, juh Pilvi Karu)

7.–9. kl B-kategooria solistid (7):
I–II Stella-Liisa Lõhmus (Kärla PK, juh Marika Aarnis)
I–II Laura Põder (KG, juh Helle Rand)
Žürii eripreemia julguse eest – Uudo Sepp (Kuressaare vanalinna kool, juh Malle Veske)
KG humanitaarosakonna eripreemia ilusa emakeele edastajale läbi muusika – Pille-Riin Kabel (KVK, juh Malle Veske)
KG huvikooli Inspira eripreemia – Laura Põder (KG, juh Helle Rand)

7.–9. kl A-kategooria solistid (12):
I–II Kristiin Koppel (Inspira, juh Pilvi Karu)
I–II Kärt Männa (Inspira, juh Pilvi Karu)
III Kristin Kurvits (Inspira, juh Laine Lehto)
Žürii eripreemia isikupära eest – Kertu Laasma (Inspira, juh Laine Lehto)
Žürii eripreemia maitseka esituse eest – Mirjam Tenno (Inspira, juh Laine Lehto)
KG humanitaarosakonna eripreemia ilusa emakeele edastajale läbi muusika – Kristin Kurvits (Inspira, juh Laine Lehto)
KG huvikooli Inspira eripreemia – Maarja-Grisel Mets (Kuressaare muusikakool, juh Kairit Sepp)

10.–12. kl solistid (20):
I Sandra Kahu (Inspira, juh Pilvi Karu)
II Liisa Saaremäel (Kuressaare MK, juh Kairit Sepp)
III Keidi Saks (Inspira, juh Laine Lehto)
IV Linda Lapp (KG, juh Tiit Paulus)
V Andreas Hõlpus (Inspira, juh Laine Lehto)
VI Risto Paiste (Inspira, juh Laine Lehto)
Žürii eripreemia positiivsuse eest – Anett Sirgo (Inspira, juh Laine Lehto)
Žürii eripreemia show’ eest – Jaan-Eerik Aardam (Inspira, juh Pilvi Karu)
Žürii ilusa hääle eripreemia – Kaisa Lätt (KG, juh Helle Rand)
KG humanitaarosakonna eripreemiad:
hea tuju preemia – Anett Sirgo (Inspira, juh Laine Lehto)
ilusa emakeele edastajad läbi muusika – Carmen Pajussaar (Kuressaare MK, juh Kairit Sepp), Karmel Pea (Inspira, juh Pilvi Karu), Sandra Kahu (Inspira, juh Pilvi Karu), Keidi Saks (Inspira, juh Laine Lehto)
KG huvikooli Inspira eripreemia – Liisa Saaremäel (Kuressaare MK, juh Kairit Sepp)

5.–9. kl duetid (7):
I Grete Reinsoo ja Kristin Kurvits (Inspira, juh Laine Lehto)
II Kristiin Koppel ja Kristina Liiv (Inspira, juh Pilvi Karu)
III Greete Paaskivi ja Maria Pihlak (Inspira, juh Pilvi Karu)
Žürii eripreemia – Mirjam Tenno ja Annaliis Lehto (Inspira, juh Laine Lehto)
KG humanitaarosakonna eripreemia ilusa emakeele edastajatele läbi muusika – Greete Paaskivi ja Maria Pihlak (Inspira, juh Pilvi Karu)
KG huvikooli Inspira eripreemia – Liisa Allik ja Renate Soosalu (SÜG, juh Riina Laanes)

10.–12. kl duetid (5):
I Keidi Saks ja Maarja-Liis Mereäär (Inspira, juh Laine Lehto)
II Keili Simastel ja Kaisa Tarvis (Orissaare muusikakool, juh Anne Kann)
III Maarja-Liis Mereäär ja Risto Paiste (Inspira, juh Laine Lehto)
KG huvikooli Inspira eripreemia – Keili Simastel ja Kaisa Tarvis (Orissaare MK, juh Anne Kann).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 204 korda, sh täna 1)