Treiel ja Tänak tõusid aasta sportlasteks

Treiel ja Tänak tõusid aasta sportlasteks

PARIMAD: Aasta parimad sportlased Linda Treiel ja Ott Tänak.
Foto: Raul Vinni / Egon Ligi

Tänavune aasta sportlaste valimine osutus eelnevaist mitmes osas erinevaks. Aasta meessportlaseks tunnistatud rallisõitja Ott Tänak katkestas 2001. aastast kestnud kergejõustiklaste ülevõimu meessportlaste valimisel. Aasta naissportlaseks valitud Linda Treiel astus aga välja seitse aastat järgemööda võidutsenud Kaie Kandi selja tagant.

Aasta treeneriks valiti nüüd juba Pärnus töötav võrkpallitreener Toomas Jasmin, aasta võistkonna tiitli said tema hoolealused Saaremaa spordikooli U18 võrkpallimeeskonnast. Parima noorsportlase tiitlid läksid Mihkel Räimele ja Debora Lehtsalule. Valiku tegid Saaremaa spordiliidu juhatus ja Saare maavalitsuse juures tegutsev spordinõukogu. Ühe häälena läks kirja ka internetihääletuse tulemus.

Aasta meessportlane, sel aastal MM etappidel kaks klassivõitu saanud Ott Tänak ütles Saarte Häälele, et ikka on tore, kui kodukohas meeles peetakse. Eelmisel aastal koos Raigo Mõlderiga parima võistkonna tiitli võtnud Tänak märkis, et aastaga võis rahule jääda. Ta kinnitas muiates, et teeb selle nimel kõik, et 2001. aastast kestnud ja nüüd katkenud kergejõustiklaste jada aasta sportlase troonil järgmisel aastal taas jätku ei saaks. Tänak võttis võidu 37 punktiga, Raigo Kuusnõmm kogus 15 punkti ja John Kaju 11 punkti.

“Täitsa vägev uudis,” ütles aasta naissportlaseks valitud Linda Treiel rõõmsalt. Kolm aastat järjest parima noore sportlase tiitli saanud Treiel ei olnud väga kindel, kas ta oleks sel aastal võidutsenud, kui Kaie Kand poleks hooaega vahele jätnud. Treieli parimad tulemused tänavu olid: U20 MM 8. koht 7-võistluses; Eesti meister 7-võistluses; Eesti sisemeister kuulitõukes; Eesti juunioride talvisel MV-l kuulitõuke kuld, kõrgushüppe hõbe; Euroopa juunioride klubide KV-l (Rieti) kuulitõuke hõbe.

Linda Treiel ise arvas, et eelmisele aastale võib hindeks panna nelja. Ta tõstis esile esimest Eesti meistri tiitlit seitsmevõistluses, kuid meenutas ka Kanadas toimunud MM-i, kus ta saavutas 8. koha. “Pärast viimast ala, 800 meetrit ei suutnud ma enam jalgu alla võtta,” rääkis Treiel, lisades, et sai sellest võistlusest väga positiivse laengu. Parimate valimisel järgnes 42 punkti saanud Treielile 10 punktiga Johanna Toplaan ja 8 punktiga Maarika Saks.

Kui Toomas Jasmin valiti parimaks treeneriks möödunud aastal, pidas mees seda suureks üllatuseks. Sel aastal märkis ta, et tegemist oli väga hea aastaga ja eks tulemused räägi iseenda eest. Jasmini juhendamisel võitsid spordikooli noored erinevates vanuseklassides mitmeid medaleid.

Tema tööle on tunnustus ka see, et Saaremaa spordikooli U18 võrkpallimeeskond (Karel Ellermaa, Karlis Mesila, Helar Jalg, Kevin Saar, Deniss Lošnikov, Johan Vahter, Vilmar Uljas, Janno Õunpuu, Janar Tänak, Henri Rump ja Priit Aavik) said aasta parima meeskonna tiitli. Treeneri valimisel edestas 30 punkti kogunud Jasmin Indrek Rannamad (19) ja Virge Treielit (12).

Meeskondade arvestuses oli rebimine kõige tihedam. Võrkpallimeeskond kogus 27 häält, jalgrattaklubi Viiking meeskond kogus 24 ja avamerejahi Katariina Jee meeskond 20 häält. Aasta noorsportlase (tüdrukud) arvestuses 30 punktiga võidutsenud Debora Lehtsalu parimad saavutused olid sel aastal Eesti karikaturniiridel võidetud 3 kuld- ja 2 pronksmedalit; Eesti judomeister 2010 ning Saksamaal Optic Pokali võistlustelt saadud pronksmedal. Teiseks tulnud Teele Treiel kogus 19 punkti ja Mergit Suurhans 6 punkti.

Aasta noorsportlase tiitli noormeeste arvestuses sai Mihkel Räim 31 punktiga. Tema parimad saavutused olid sel aastal Tour de la Region de Lodzi üldvõit ja 3 etapivõitu; Saaremaa velotuuri etapivõit; Eesti meistrivõistlustelt grupisõidus 1. koht; Eesti meistrivõistlustelt kriteeriumisõidus 1. koht; Dobele velotuuri üldvõit ja kolm etapivõitu. 14 punktiga järgnes talle Kristo Õunap ja 7 punktiga oli kolmas Ardo Hansalu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 181 korda, sh täna 1)