Judokad selgitasid maakonna meistreid

NOORED JUDOKAD: Vasakult Marcos Mägi, Martin Vesberg, Kaisa Kuusksalu. Taga seisab Ralf Heinsoo.

11. detsembril viisid Kuressaare kesklinna spordiklubi ja SK Tõll spordikeskuse vanas saalis läbi Saare maakonna 2010. aasta judomeistrivõistlused.

Nooremate osavõtjate jaoks oli see jõuluturniir. Kohal oli üle 70 judoka. Mõnes kaalukategoorias tõusis osavõtjate arv 16-ni. Saaremaad esindasid Kuressaare KSK 19 ja SK Tõll 22 sportlasega. Mandrilt tuli kohale ainult Pärnu SK Kempo 34 judokaga. Võistlused kujunesid pingeliseks ja medalikohtade eest tuli võistelda täie tõsidusega.

Saaremaa võistlejate kohad jagunesid järgmiselt: Vanuseklassis 2000. aastal ja hiljem sündinud poisid ja tüdrukud tulid medalikohtadele kehakaalus –20 kg: 1. Carl Cristopher Roi (KSK); –24 kg: 3. Erik Kristo Kremm (KSK), 3. Kaur Laula (SK Tõll); –27 kg: 1. Martin Vesberg (SK Tõll), 3. Mark Paomees (SK Tõll); –30 kg: 3. Valdo Aedmäe (SK Tõll); –34 kg: 3. Marken Aksalu (SK Tõll); –38 kg: 2. Marcus Põder (KSK); +38 kg: 1. Marcos Mägi (SK Tõll), 3. Oliver Paljak (KSK), 3. Hardi Aun (KSK).

1996. aastal ja hiljem sündinute arvestuses jõudsid medalikohtadele –34 kg: 2. Henri Paomees (SK Tõll); –38 kg: 1. Kaisa Kuusksalu (KSK), 2. Sandro Õunpuu (KSK); –46 kg: 3. Erik Juhan Kruusik (KSK). Täiskasvanute arvestus: –60 kg: 1. Ralf Heinsoo (SK Tõll), 2. Miikael Trave (SK Tõll), 3. Kaarel Jalakas (SK Tõll); –65 kg: 1. Taavi Eigo (KSK), 2. Siim-Sander Trave (SK Tõll), 3. Ralf Heinsoo (SK Tõll); –73 kg: 1. Priit Paomees (SK Tõll), 2. Siim-Sander Trave (SK Tõll), 3. Karlis Rump (SK Tõll).

Pärnu võistkond oli hästi ette valmistatud ja võitis seitse kuldmedalit. SK Tõll sai viis ja KSK kolm kuldmedalit. Meeldivalt üllatasid kõige nooremad algajad, kelle judoharrastus on kestnud vaid neli kuud. Kehakaalus –24 kg jõudis Lele Marleen Suurhans temast palju kogenumate poistega võisteldes viiendale kohale. Kehakaalus –30 kg tuli poistega võrdselt võistelnud Maria Ähman samuti viiendaks. Kehakaalus –38 kg koos poistega võistelnud Kaisa Kuusksalu võitis kindlalt kuldmedali. Usume, et see tüdruk rõõmustab meid oma võitudega ka edaspidi.

Täiskasvanute arvestuses paistsid hea tehnikaga silma Taavi Eigo ja Ralf Heinsoo. Kahjuks pidi vigastuse tõttu võistlustest loobuma meie parim judokas Debora Lehtsalu. Saare maakonna meistrivõistlused olid proovikiviks järgnevatele Eesti judoliidu karikaturniiridele ja Eesti meistrivõistlustele, kus pannakse lõplikult paika, kes on kes. Aga seniks soovime judokatele ja ka teistele sportlastele ilusaid saabuvaid jõulupühi ja lõbusat aastavahetust!