Juhtkiri: Aitamine on vajalik

Alati on hea lugeda, kui keegi kusagil kedagi aitab. Olgu see siis südasuvel, jõulude ajal või mis iganes muul aastaajal. Aitaja motiivide üle ei maksa juurelda. Inimene, firma või organisatsioon, kellel on aitamisega mingi kahtlane tagamõte, ei ole ikka see õige aitaja.

Tänasest lehest saab lugeda kahest aitamisest. Üks on jõuluaegne aitamine. Juba 14. aastat viivad Kuressaare Lions-klubi mehed linna üksikvanuritele jõulupaki, kus sees igasugu tarvilist igapäevast kraami. Kokku kogutud ja jõulupakkide ostmiseks kulutatud summad pole
üüratud, kuid pakisaajate rõõm on suur.

Teine aitamine on meist veidi eemal, kuid aitajad on saarlased. Panid rahad kokku ja toetavad noore neiu kulukat ravimist. See ei ole jõuluaegne aitamine. Meediast on see ennegi läbi käinud. Aitamisel ei ole piire. Aitama ei pea alati oma naabrit või kaaslinlast. Abi ei küsi, kas sa oled oma või võõras.

Kõige suurem tänu aitaja jaoks on kindlasti rõõm aitamisest ja lootus, et kellelgi midagi paremaks läheb. Ja võib kindel olla, et läheb. Kui ikka aitajaid jätkub. Abivajajaid jätkub alati.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)