Kuhu minna

Teisipäev, 28. detsember

KINO
Divas kl 15 ja kl 17 perefilm Politseiauto Pelle. Pilet 50 krooni.

ÜRITUS
Kuressaare kultuurikeskuses toimub kl 18 pisut jõuluhõnguline üritus, kus Aleksei Lotman räägib vabas vormis Saaremaa säästva arengu teedest (looduskaitsest, mahepõllundusest, turismist, energiajulgeolekust ja kindlasti ka regionaalpoliitikast). Kohtumise lõpuks vaadatakse filmi “Terra Maritima”.
Mönusas Villemis kl 19 Pubi pokker.

KONTSERT
Kuressaare Laurentiuse kirikus kl 18 laulame kaunimaid jõululaule.

Kolmapäev, 29. detsember

KINO
Divas kl 16 perefilm Politseiauto Pelle. Pilet 50 kr.

ÜRITUS
Tornimäe rahvamajas kl 20 aastavahetuse pidu. Taniel Vares & Co. Väiksed vahepalad, üllatused ja külla tuleb näärivana. Pilet 100 kr. Info 45 21 171, 52 46 612.

KONTSERT
Kuressaare Laurentiuse kirikus kl 19 Liisi Koiksoni ja Märt Avandi jõulukontsert. “Üle lume lagedale viib meid rõõmus talvetee. Tee viib orust mägedele, üle külmetanud vee. Olgem rõõmsad, velled hellad, lajatagu laulukeel! Helisegu aisakellad lumerikkal talveteel.” Tänavused jõulud tõotavad tulla rõõmsad ja lapsemeelsed, sest Liisi ja Märt laulavad ühekaupa ja üheskoos laste talve- ja jõululaule uues võtmes. Miks Liisi ja Märt otsustasid koos jõulutuurile minna? “Ma esinen Liisiga koos, sest ta mulle kangesti meeldib. Ta on väga ilus. Ta laulab väga hästi. Mõlemas aspektis minust kaugel ees – puhas rõõm. Ja veel – ma pole kunagi varem tuuril käinud,” kommenteeris Märt. Kauni hääle ja välimusega Liisi, kes juhtumisi on ka Märdile peaaegu et naabriks, arvas nii: „Mina laulan koos Märdiga, sest mulle tundub, et meil oleks laval koos tore ja kuna me mõlemad tahtsime läheneda jõuludele läbi lapsesilmade. Lapsena olid jõulud ikkagi “päris” ja seda me üritame endale ja ka oma publikule meelde tuletada.“ Pilet 195 krooni.

ÜRITUSE EELTEADE
Kärla sööklas 31. detsembril kl 21
aastavahetuse pidu. Tantsuks ansambel Lux. Peo pääse 150 kr. Eelregistreerimine ja info tel 45 42 066, Kärla rahvamaja või 53 414 842, Virge.

FILMITUTVUSTUS
KINOS DIVA “Politseiauto Pelle”
(Norra 2009). Perefilm.
Väikest Järvekandi linna tabab võimas torm. Kaabel, mis toidab linnakest elektriga, saab tormis vigastada. Tubli politseiauto Pelle võtab vastutuse enda peale ja tõmbab uue kaabli ümber mägede, et linn saaks taas valgust ja soojust. Just siis, kui töö saab tehtud, juhtub Pellega “õnnetus”. Ta tagurdab elektrikaablisse ja saab tugeva elektrilöögi. Juhtub väike ime. Pelle ärkab ja temast on saanud elektriauto! Olles laetud uue energiaga, asub Pelle võitlusse kahe kahtlase tüübiga – vendade Mägeritega, kes saabuvad väikesesse Norra linna kurjade mõtetega. Vendade hämar plaan on lihtne: varastada kogu joogivesi ja panna see pudelitesse. Seejärel müüa see aga elanikele maha kõrge hinnaga kogu kuuma suve vältel. Koos oma sõbra Saarmas Lottie’ga saab Pelle kurikaelte plaanide jälile ja pärast pikka ning rasket võitlust saavad sõbrad võidu paharettide üle. Filmi režissöör on Rasmus V. Sivertsen ja filmi pikkus 90 min. Dubleeritud filmistuudios Estinfilm.

NÄITUS
Kuressaare linnuses
detsembri lõpuni Muhu Muuseumi kokku seatud väljapanek Muhus Võlla külas sündinud skulptori, medali- ja ehtekunstniku Arseni Möldri (1919–2009) ning tema abikaasa, skulptor Signe Möldri (1918–2006) mälestuseks.
Kärla klubis avatud detsember 2010–jaanuar 2011 näitus “MaarjaMaaIlm”. Oma tööd on vaatamiseks välja pannud meie oma noor kunstitudeng Maarja Pihl.
Kuressaare Kultuurikeskuse saalis detsembri lõpuni Evald Piirisilla akrüülmaalid “Eestimaa linnused”.
Kuressaare Kultuurikeskuse I korrusel jaanuari lõpuni Margus Vilu loodusfotode näitus.
Kuressaare Raegaleriis jaanuari lõpuni Kuressaare kunstikooli valgusteemaline näitus “Valguse algus”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)