Kuhu minna

Teisipäev, 4. jaanuar

KINO
Divas kl 15 ja kl 17 Politseiauto Pelle. Animafilm eesti keeles. Pilet 3,20 €.
Kuressaare kultuurikeskuses kl 15 ja kl 18 Selle talve suurseiklus – film “Võluhõbe”. Piletid hinnaga 2,5 € / 39 kr müügil Kuressaare kultuurikeskuses.

ÜRITUS
Kuressaare spordikeskus kutsub 7–10-aastaseid poisse ja tüdrukuid osa võtma sportlikust koolivaheajast. Treener Raigo Saare juhendamisel mängitakse pallimänge ja osaletakse teatevõistlustel 4. ja 6. jaanuaril kl 12–14 ja 9. jaanuaril kl 16–18. Kaasa vahetusjalanõud! Osavõtutasu 1 €. Vaata ka www.kuressaarespordikeskus.ee .

Kolmapäev, 5. jaanuar

KINO
Divas kl 16 Politseiauto Pelle. Pilet 3,20 €.
Kuressaare kultuurikeskuses kl 15 ja kl 18 Selle talve suurseiklus – film “Võluhõbe”.

TULEKUL
Verekeskus kutsub uue aasta esimestele doonoripäevadele
Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus kutsub saarlasi uue aasta esimestele doonoripäevadele esmaspäeval, 17. jaanuaril kl 13–18 ja teisipäeval, 18. jaanuaril kl 8–13 Kuressaare kultuurikeskusse.
2010 oli Saaremaal igati edukas doonorluse aasta: Kuressaares ja Orissaares toimus 13 doonoripäeva, mida külastas kokku 1602 abivalmis inimest. 1362 vereloovutust täiendasid haiglate verevarusid enam kui 600 liitri võrra. Saaremaa doonoripäevadel liitus doonorite perega 217 inimest. Verekeskus tänab patsientide nimel kõiki heategijaid ja oma koostööpartnereid Saaremaal selle elutähtsa abi eest.
Väikest verekaotust talub inimese organism suhteliselt hästi, kuid suurema verekaotuse korral on vereülekanne parim viis selle kompenseerimiseks. Vereülekandeid tehakse traumade, vähktõve, vere- ja maksahaiguste, põletuste, vere hüübimishäirete korral, sünnitusabi andmisel, aga ka plaanilistel operatsioonidel.
Doonoripäeva külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ja ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele pärast vereandmist.
Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd. See moodustab olenevalt kehakaalust kõigest 7–13% kogu täiskasvanud inimese verest.
Tule doonoriks, kui oled terve ega põe hetkel mõnda viirushaigust, ei tarvita ravimeid, oled puhanud ja söönud, sinu kehakaal on üle 50 kg ja oled 18–60-aastane. Viimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel 90 päeva. Kui sulle on tehtud nõelravi, tätoveerimisi või naha augustamisi, saad verd loovutada 6 kuu möödumisel.
Vereloovutusele tulles võta palun kaasa pildi ja isikukoodiga isikuttõendav dokument.
Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus

Filmitutvustus
Kuressaare kultuurikeskuses selle talve suurseiklus – “Võluhõbe”
See on südamlik ja armas lugu väikese printsessi Siniroosi seiklustest maagilises päkapikuloos.
Esilinastus 28.11.2010 Justfilmi festivaliprogrammis. Kaugel, kaugel mitme maa ja mere taga… paksu lumevaibaga kaetud Sinimägedes sügaval koobastes elavad sinised päkapikud. Päkapikkude mäekoopas on peidus üks salapärane võluhõbe, mis hommikuti päevavalguse ja õhtuti öö maailma toob. On ka üks väike printsess, kes kardab tõesti kõike, isegi õue kelgutama minna!
Kui aga vana päkapikukuninga elutee hakkab lõpule jõudma, tuleb vaprus kokku võtta ja välja – alla orgu inimeste maailma – ravimit otsima minna. Loomulikult ei lähe kõik nii, kuis peab, kui sinu teele satuvad… vale mütsivärviga päkapikud, inimesed, kes päkapikke varganäoks peavad, ja võluhõbe, mis kaob ning seega ähvardab maailma igavene pimedus. Kas inimesed hakkavad uuesti päkapikke uskuma? Mis vahe on näppamisel ja vargusel? Kuidas saada julgeks? Kas päike hakkab veel kunagi paistma? Kõik perega kinno – vahva seiklus on teel! Film põhineb populaarsel norra lastesaatel. Filmi levitab Kinobuss MTÜ, http://www.magicsilverfilm.com . Norra 2009, film on dubleeritud eesti keelde ja kestab 86 min. Piletid hinnaga 2,5 € / 39 kr müügil Kuressaare kultuurikeskuses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)