Kuhu minna

Kolmapäev, 5. jaanuar

KINO
Divas kl 16 Politseiauto Pelle. Kogu pere animafilm eesti keeles. Pilet 3,20 €.
Kuressaare kultuurikeskuses kl 15 ja kl 18 selle talve suurseiklus – film “Võluhõbe”. Piletid hinnaga 2,5 € / 39 kr müügil Kuressaare kultuurikeskuses.

NÄITUS
Ajamaja galeriis avatud Võrumaalt pärit kunstnikepaari Ruti Jõgi ja Aivar Rumvolti ühisnäitus “Värv ja vorm”. Näitusel on väljas Ruti Jõgi joonistused ja Aivar Rumvolti õlimaalid.

Neljapäev, 6. jaanuar

KINO
Divas kl 18 Politseiauto Pelle. Pilet 3,20 €.

SPORT
Kuressaare spordikeskus kutsub 7–10-aastaseid poisse ja tüdrukuid osa võtma sportlikust koolivaheajast. Treener Raigo Saare juhendamisel mängitakse pallimänge ja tehakse teatevõistlusi täna kl 12–14 ja 9. jaanuaril kl 16–18. Kaasa vahetusjalanõud! Osavõtutasu 1 €. Vaata ka www.kuressaarespordikeskus.ee .

TANTS
Divas Idanaabrite jõulud. Kel veel jaksu jõule pidada ja teistmoodi õhtut nautida, siis see pidu on just teile. Muusikat nii ida kui ka lääne poolt mängib DJ K. Lillimägi. Sissepääs tasuta kuni kl 24-ni. Kl 24-st pilet 1,60 €. Kõik joogid esimesel tunnil miinus 50%!

ÜLESKUTSE
Võistlus “Piretist Urveni” kutsub kõiki saare naiste elulugusid üles kirjutama!

Saare naine on legendaarne. Kes meist ei teaks tema uskumatuid tegemisi, vapustavat elujõudu ning igas olukorras hakkama saamist – on ju vana tuntud tõsiasi, et üks korralik saare naine on aastasadu pidanud hakkama saama vähemalt üheksa lapse kasvatamise ja põlluharimisega, sest meeste roll on olnud samal ajal merd künda. Needsamad legendaarsed saare naised on olnud ka meie esiemad. Sügavast lugupidamisest teeme kummarduse nende ees ning kutsume kõiki saare naiste elulugusid üles kirjutama.
Oleme oma elulugude võistlusele nimeks pannud “Piretist Urveni”. On ju teada, et Piret oli esimene saare naine – Suure Tõllu abikaasa –, ning Urve-nimelise lugupeetud daami võib praegu leida Kuressaare linnavalitsuse meerikabinetist. Kõik ülejäänud fantastilised saare naised jäävad nende kahe, Pireti ja Urve vahele. Mõned neist on tuntumad ja andnud ühiskonnale uskumatult palju, teised on pühendunud vaid oma kodule ja perele. Kuid uskumatud saare naised on nad kõik ning nende lood väärt üles kirjutamist tulevaste põlvede tarbeks.
Meie unistus on koondada paremad saare naiste lood kaante vahele. “Piretist Urveni” võiks olla raamat, milles heliseksid kõik parimad saare naise omadused, raamat, mida kätte võttes tunneksime uhkust oma esiemade üle. Ning mis peamine, see raamat peaks olema aukohal igas saare kodus.
Oodatud on eluloolised või autobiograafilised tööd
“Piretist Urveni” on elulugude võistlus, millele oodatakse kas eluloolisi või autobiograafilisi töid, mille kangelasteks on Saare maakonnas sündinud või siin saarlaseks saanud naised. Tööde maht ei ole piiratud, need võivad olla illustreeritud fotomaterjaliga (lisatuna eraldi kas paberkandjal või failidena). Tööd esitada võimalusel CD-plaadil aadressil: Väljaku 5, Kuressaare, Naiskodukaitse Saaremaa ringkond, märgusõna “Piretist Urveni”. Arvuti kasutamise võimaluse puudumisel on lubatud esitada tööd ka paberkandjal ja käsitsi kirjutatult.
Esitatud tööd jäävad Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna valdusesse ja neid avaldatakse jooksvalt ka antud leheküljel blogis (http://piretisturveni.wordpress.com). Töid ei tagastata ning korraldajad võivad neid avaldada, lähtudes headest tavadest ja kommetest, tuues ära esitatud töö autori nime.
Võistluse korraldamisega seotud isikud võistlusel osaleda ei tohi! Tööde esitamise tähtaeg on 13. september. Võitjad kuulutatakse välja Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna 86. aastapäeval, 10. detsembril.
Žüriisse kuuluvad mere-, riigi- ja sõjamees admiral Tarmo Kõuts, poliitik Kalle Laanet, ajaloolane Mart Laar, laulja Ivo Linna, teatrimehest poliitik Indrek Saar ja kirjamees Jüri Tuulik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)