Kartulikasvataja Guido Lindmäe plaanib toota õunamahla (8)

Maakonna suurim kartuli- ja köögiviljakasvataja Guido Lindmäe rajas möödunud aastal Kaarma valda õunaaia, mille saak tahetakse pressida õunamahlaks.

Enam kui 0,2 hektaril kasvama pandud erinevatest sortidest koosneva katseaia saagist võidakse esimene mahl pressida juba sel sügisel, kusjuures mahl on kavas tarbijateni tuua pudelisse villituna. Erilist tulu Lindmäe oma uuest ettevõtmisest ei looda, kuid mahlatootmise mõtte peale viisid teda suured porgandid, mida pole kuhugi panna ja mida saab nüüd kasutada koos õuntega segumahla valmistamiseks.

Lindmäe sõnul kasutab ta mahla tootmiseks ühe oma partneri abi, kes lõi hiljuti väikese mahlafirma, mis sel sügisel hakkab elanikele pakkuma ka mahlapressimise teenust. “Seadmed on korralikud ja võtavad viimase kui piisa välja,” kinnitas Lindmäe, kelle sõnul käib praegu väikesele mahlatööstusele ruumide otsimine.

Möödunud aastal esmakordselt küüslaugukasvatust katsetanud Lindmäe sõnul läks tal esimene küüslaugusaak haiguste nahka. “Kui asja on vähe, siis ta jääb nagu natuke tahaplaanile,” põhjendas Lindmäe, kes sel aastal üritab olla tähelepanelikum ja saada siiski korralik saak.

Guido Lindmäe sõnul kasvataks ta meelsasti Venemaa päritolu kange maitse ja lillaka värvusega küüslauku, aga paraku pole seda kuskilt võtta. Vähemalt Eesti seemnefirmad Vene sorte ei paku ja Venemaa poolt midagi kätte ei saa. Teisalt pole ka teada, millises seisus on praegu Venemaal sordiaretus. Sarnast küüslauku kasvatatakse teadaolevalt küll Prantsusmaal, kuid eelmisel aastal ei jätkunud seda neile endilegi, rääkimata välismaale müümisest.

Guido Lindmäe sõnul on kangele Vene küüslaugule kindlasti tarbija olemas, samas tuletab see meelde ka vanu aegu. “Kui ma olin alles koolipoiss ja vene ohvitser tuli tänaval vastu, siis tal oli kohe teistmoodi lõhn. Mõtlesin siis, et see on mingi venelaste lõhn, aga tegelikult haises ta küüslaugu järele,” meenutas Lindmäe.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 434 korda, sh täna 1)